Anasayfa / Genel Kültür / Üç Aylar Ne Demek

Üç Aylar Ne Demek

Üç Aylar Ne Demek

uc-aylar-ne-demek

Üç Aylar, islam dininde biz müslümanlar için, haftanın günleri arasında cuma günü nasıl ayrı önem taşıyorsa Üç Aylar‘da yılın on iki ayı arasında öyle önem taşır.

Bu aylarda Rahmet yağar, Bu ayların, Fazileti,Feyz ve bereketi büyüktür, boldur.

İnsanlar arasında nasıl özel insanlar varsa, Mekanların içinde nasıl özel mekan varsa Zaman içinde de Rahmetin, bereketin huzurun bol olduğu kırık kalplerin barıştığı, huzura kavuştuğu ayrılık ve dargınlıkların bittiği zaman üç aylar zamanıdır.

Allah her ibadetin mükafatını belirtmiştir. Sadece oruçun mükafatını ayrı tutmuştur………

Bu ayların islam dininde ayrı önem,özellik, kutsiyet ve nitelik kazanmasının başlıca sebepleri Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) Recep ayı Allah’ın, Şaban ayı benim, ve Ramazan ayı ümmetimin ayıdır buyurmasıdır.

Üç aylara önem, kutsiyet ve nitelik kazandıran diğer özellikler ise, Beş Kandil gecesinden dördü’nün bu aylarda olmasıdır.

Üç aylara önem, kutsiyet ve nitelik kazandıran diğer bir değer ise Sevgili peygamberimiz (S.A.V)’in Ya Rabbi  Receb ve Şabanı bize mübarek eyle, bizi Ramazan’a kavuştur. diye dua etmesidir.

 

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

bilgisayarda ayarlari nasil yapilir

Bilgisayar ve İnternet Blogu: Rasyonel Adam

İnternet ve Bilgisayarda Uzman Blog: RASYONEL ADAM Rasyonel Adam Hakkında Bilgi paylaşımı, güncel teknoloji haberleri, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------