Anasayfa / Genel Kültür / Temel İhtiyaçlarımız Karşılanmazsa Ne Olur

Temel İhtiyaçlarımız Karşılanmazsa Ne Olur

Temel İhtiyaçlarımız Karşılanmazsa Ne Olur
Temel İhtiyaçlarımız Karşılanmazsa Ne Gibi Sorunlarla Karşılaşırız

  • Beslenme İhtiyacı Karşılanmazsa Ne Olur?

İnsanların hayatta kalabilmeleri beslenme ihtiyacının karşılanmasına bağlıdır. Aksi taktirde birçok sağlık problemi yaşanır ve hayatlarını kaybederler.

  • Barınma İhtiyacı Karşılanmazsa Ne Olur?

İnsanoğlu fiziki olarak doğanın zor şartlarına çok fazla dayanamaz. Bu nedenle barınma ihtiyacı insan için zorunludur. Bu ihtiyacın karşılanmaması halinde çeşitli problemler yaşanır, hatta uzun süre barınma ihtiyacının karşılanmaması halinde zorlu kış şartlarında hayatlarını bile kaybedebilirler.

  • Sağlık İhtiyacı Karşılanmazsa Ne Olur?

İnsanların sağlık ihtiyacı karşılanmazsa bulaşıcı hastalıklar, rahatsızlıklar artar ve bunun önlemi alınamaz.  Yaşam standardı düşer ve erken ölümlerde artış görülür. Ölümcül olmayan bazı hastalıklardan bile insanlar hayatlarını kaybeder duruma gelecektir.

  • Güvenlik İhtiyacı Karşılanmazsa Ne Olur?

İnsanlar hayatlarını sürekli tehlikelerle geçirecek olurlar ve bu nedenle hayatlarını korku duygusu ile yaşarlar. İnsanlar birbirlerine güvenemez ve hırsızlık, cinayet gibi olaylar giderek artar.

  • Eğitim İhtiyacı Karşılanmazsa Ne Olur?

İnsanların eğitim ihtiyacı karşılanmazsa toplum cahil kalır ve bilim alanında o toplumdan hiçbirşey beklenemez. Bu durum insanlığın her konuda geri kalmasını ve teknolojik hiçbir gelişmenin yapılamamasına neden olur.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------