Anasayfa / Sosyal Yardımlaşma Nedir Kısaca

Sosyal Yardımlaşma Nedir Kısaca

Reklam
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sosyal Yardımlaşma Nedir Kısaca

İnsanlar, yaratılışları gereği birbirlerinden farklı özelliklere, farklı yeteneklere ve kabiliyetlere sahip olurlar. Bu durum her insanın güçlü ve zayıf yönleri olduğunu gösterir ve her insanın güçlü ve zayıf yönü diğerlerinden farklı olabilir. Bu nedenle insanlar sosyal ortamda birbirlerine yardımcı olarak birbirlerinin maddi veya manevi eksikliklerini tamamlamalıdırlar.

İnsanoğlu’nun yaratıldığı ilk dönemlerden itibaren güçlü insanlar kendilerine ait bir saltanat kurmuşlardır ve bunun dışında kalan insanlar ise zayıf ve yönetilen kişiler durumuna düşmüşlerdir. Bu nedenden dolayı insanlar sürekli olarak birbirleriyle mücadele halindedirler.

Sebebi her ne olursa olsun, bazı insanlar diğer insanlara oranla sağlık, eğitim, beslenme, barınma gibi ihtiyaçlarını karşılayabilme konusunda daha güçlü ve dayanıklıdırlar. İşte bu güçlü insanlar, yardıma muhtaç olan insanlara yardımcı olarak birbirlerinin zayıf yönlerini kapatmalıdırlar.

Reklam

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

saltanatın kaldırılması nedenleri sonuçları

Saltanatın Kaldırılmasının Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

Reklam -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     Saltanatın kaldırılmasının nedenleri: 1. 20 Ocak 1921 ‘de kabul edilmiş olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------