Anasayfa / Sorumluluk Hakkında Bilgi

Sorumluluk Hakkında Bilgi

Sorumluluk Nedir?

Kişilik kazanmış olan bir kişinin, yerine getirmekle görevli olduğu bir işi zamanında ve doğru bir şekilde yerine getirmesi zorunluluğudur.

Sorumluluk duygusu insan karakterinin en önemli göstergelerinden birisidir. Sorumlu kişi yapmakla mükellef olduğu görevleri zamanında ve istenilen şekilde yerine getirmek zorundadır. Sorumluluk duygusu kimi insanlarda doğuştan var olurken, bazı insanlarda da sorumluluk duygusu zamanla dışarıdan verilen eğitimlerle kazanılır.

sorumsuzluk Sorumluluk Hakkında Bilgi

Sorumsuz İnsan Nasıl Olur?

Her insanda sorumluluk duygusu illaki vardır. Sorumsuz insanlar genellikle güvendikleri bir yer olduğundan dolayı sorumsuz davranışlar sergilerler. Bunun en büyük sorumlusu da onun her hatasında onun arkasını toplayan kişilerdir. Kişi nasıl olsa yine onlar yapar, eder diye düşünerek sorumsuzluğun hat safhaya ulaştığı davranışlar sergilemeye başlar.

Sorumsuz Sevgili

Az önce belirttiğim gibi sorumsuz insanın arkasında mutlaka güvendiği bir yer vardır. Fakat sorumsuz sevgili durumu biraz daha farklıdır.

Sorumsuz sevgili derken ki sorunlarınız, eğer sadece yıl dönümlerini ve bazı önemli günleri unutmak gibi durumlarsa bunları sorumsuzluk olarak değil de, düşüncesizlik veya unutkanlık olarak tanımlamanız daha doğru olur.

Sözlükte Sorumluluk Ne Demektir?

İnsanın kendi davranışlarını veya sorumlu bulunduğu alanda meydana gelen herhangi bir olayın sonuçlarını üstlenmesi ve mesuliyeti üzerine almasıdır.

İngilizcede Sorumluluk Ne Demek?

Responsibility: Sorumluluk, Yükümlülük ve Mesuliyet
Accountability: Sorumluluk ve Mesuliyet
Liability: Sorumluluk, Yükümlülük ve Borç
Charge: Sorumluluk, Ücret, Talep ve Suçlama

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Bebek ve Çocukları Eğlendiren Saç Kesim Hizmetleri

Stil sahibi olan anne ve babaların, çocuklarını da kendileri gibi yetiştirebilmeleri için en çok özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------