Anasayfa / Sevgi Nedir

Sevgi Nedir

Sevgi Nedir, Sevgi Ne Demektir Kısaca Açıklar mısınız?

Sevgi kavramı insanların bakış açısına göre değişiklik gösterir. Bazıları için dünyanın en güzel duygusudur sevgi, bazıları için aşk ve kadın, bazıları içinse yaşama tutunma sebebidir sevgi..

Anlayacağınız çok zor bir yerden sordunuz sevgi nedir diye..

Sözlüklere baktığınız zaman sevgi; ilgi göstermeye yönelten duygu olarak tanımlanır. Belirli bir kalıbı yoktur sevginin, çünkü aklınıza bile gelemeyecek kadar anlamı barındırır sevgi kavramı. Gibi karşı eşini sever, kimisi yemeği, kimisi de sporu sever mesela..

Sevginin sonucu olarak gösterilen tepkilerin bir kısmı benzerlik gösterse de (bağılılık, ilgi, meyil, hayranlık, düşkünlük vs.) bazıları da kişiye özeldir, onlar bilinemez.

Dünya üzerinde meydana gelen her şey aslında sevginin birer ürünüdür. Aile sevgisi, para sevgisi, kadın sevgisi, varlık sevgisi.. vs. saymakla bitmez. Yani aklımıza gelebilecek her şey aslında sevgi nedeniyle oluşmuştur. Temelinde bir şeye duyulan sevgi vardır.

Dedim ya, sevgi kişiden kişiye değişir. Ama genel olarak tanımlamak gerekirse; bağlılık, ilgi, hayvanlık ve düşkünlük olarak görülen bir duygu olarak kabul edilebilir.

Sevgi Nedir

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir Yorum

  1. sevgi deyilən bir hiss var.O hissnən məndə tanışam sanki dünyadı unsan üçün həmin dünyanın tək sakini sənsən o olmadığda dünyanın sonu olur.İnsan necə onsuz yaşıyar onu hər dəfə görəndə üreyinin yerindən çıxır sanki ‘adını eşidəndə sanki …..eh nə bilim anlatmalı deyilki danışmağnan başa sala biləcəyin bir şey deyil sev və anla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------