Anasayfa / Savaşta Silah mı Önemlidir Yoksa Cesaret mi

Savaşta Silah mı Önemlidir Yoksa Cesaret mi

Savaşta Kılıç mı Önemlidir Yoksa Cesaret mi

Savaşta-Silah-mı-Önemlidir-Yoksa-Cesaret-mi Savaşta Silah mı Önemlidir Yoksa Cesaret mi

Cesaret anlam olarak kararlılık, dayanıklılık ve yiğitlik gibi anlamlar içerir. Ayrıca cesaret, korkuyu yani risk, belirsizlik ve acı gibi kişiyi ürküten ve cesaretini kıran düşünceler ile başa çıkabilme kabiliyetidir.

Savaş, elbette hiç kimse tarafından istenmeyen bir olaydır. Fakat insan bazen savaşmaya mecbur kalır veya bırakılır. Geçmişte savaşlar nedeniyle milletler çok büyük kayıplar yaşamış ve bunun zararlı etkilerini günümüzde hala çekmektedirler. Bunun en büyük etkilerinden bir tanesi 1960’lı yıllara kadar nüfusun gittikçe azalması ve çoğalamaması olarak gösterilebilir, bunun tek sebebi savaşlardı.

Geçmişte insanlar ellerindeki ilkel ve eski teknoloji ile üretilmiş silahlar ile düşmanla büyük bir cesaret göstererek mücadele etmek zorunda kalmışlardır. İlkel silahlarla savaşlar, bugünün şartlarına göre büyük bir cesaret ister. O kadar tehlikeye rağmen Vatan savunması için birçok kişi savaşmış ve bundan asla bir adım çekilmemişlerdir.

Bazı insanlar savaşta silah mı önemlidir yoksa cesaret mi diye münazara yapıyor ve kimisi kesinlikle cesaret önemlidir derken kimisi de silah daha önemlidir diyorlar. Oysa bu durumu şöyle düşünmek gerekir; Bir askerin, en kaliteli ve güçlü silahlara sahip olmasına rağmen eğer onu kullanacak cesareti yoksa tüm o silahlar hiçbir anlam ifade etmezler. Bide bunun tam tersi olarak bir askerin her türlü savaşa girişecek kadar cesareti varsa fakat silahı yoksa, o cesaret yine bir anlam ifade etmez. Çünkü düşmanda silah vardır ve çok basit bir dokunuşla o askerin hayatını bitirebilir.

Tüm bunlardan çıkartılacak olan sonuç, savaşta hem silaha hemde cesarete hakkıyla sahip olmak gerekir. Bunlardan herhangi biri olmadığı taktirde, diğer bir anlam ifade etmez.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Bebek ve Çocukları Eğlendiren Saç Kesim Hizmetleri

Stil sahibi olan anne ve babaların, çocuklarını da kendileri gibi yetiştirebilmeleri için en çok özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------