Anasayfa / Genel Kültür / Parayla Mutluluk Olur mu

Parayla Mutluluk Olur mu

Parayla Mutluluk Olur mu
Para Mutluluk Verir mi

Parayla-Mutluluk Parayla Mutluluk Olur mu

Düşünün ki, banka hesaplarınızda kat trilyonlarca para mevcut, her gün sabah erkenden kalıp işe gitmek gibi bir probleminiz yok, kocaman bir villa’da yaşıyorsunuz, yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda hatta paranız o kadar çok ki, nereye harcayacağınızı şaşırmış durumdasınız. İlk okuduğunuzda hoşunuza gitti değil mi?

Peki ama tüm bunlar olduğunda gerçekten mutlu olacak mısınız? Çalışmıyorsun çünkü zaten çalışmaya artık ihtiyacın yok, üretmiyorsun, kariyer kaygın yok ve artık kendi hayatını yaşamak yerine paranın sana vermiş olduğu hayatı yaşıyorsun. Bu durum seni ne kadar mutlu edebilir ki?

Para sizi en fazla sadece bir ay mutlu edebilir. Bir ayın sonunda ise yaşam amacınız yokmuş ve kendinizi sanki bir boşluktaymış gibi hissetmeye başlarsınız. Bu nedenle tüm bunlar göz önüne alındığında parayla mutluluğun bir ilgisinin olmadığını açık bir şekilde görürüz.

Para sadece sizi başkalarına muhtaç etmeyecek ve ihtiyaçlarınızı yeterince karşılayacak kadar olursa mutlu eder. Herşeyde olduğu gibi para konusunda da fazlası zarar ve mutlu etmez.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------