Anasayfa / Genel Kültür / Nasıl Özel Harekatçı Olunur

Nasıl Özel Harekatçı Olunur

Nasıl Özel Harekatçı Olunur

zel-Harekat Nasıl Özel Harekatçı Olunur

Özel Harekatçı olabilmek son dönemlerde gençlerin en çok rağbet gösterdiği alanlardan bir tanesi haline geldi. Özel Harekat, yani Özel Tim olabilmek için öncelikle polis olmanız gerekiyor. PMYO veya POMEM öğrencileri arasından gönüllülük esasına göre Özel Harekat kurslarına katılan Özel Harekatçı adayları burada görecekleri eğitimi başarıyla tamamlamaları halinde Özel Harekatçı olarak kursu tamamlamanın ardından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde görev yapmaya başlarlar.

Son dönemlerde terör olaylarının artış göstermesi üzerine İç İşleri Bakanlığınını talimatı ile üniversite mezunu 5.000 Özel Harekatçı alımı yapılmıştır. Bu kişiler emniyet teşkilatının diğer birimlerinde görev yapmayacak olup, sadece Özel Harekatçı olmak üzere özel olarak yetiştirileceklerdir.

Yani, Özel Harekatçı olabilmek için öncelikle polis olmanız gerekiyor. Ardından, emniyet teşkilatının belirli dönemlerde açmış olduğu Özel Harekat kurslarına katılarak burada göreceği eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar Özel Harekatçı olurlar.

Özel Harekatçı olmak isteyen genç kardeşlerimin neler düşündüğünü, neler hissettiğini biliyorum. Hepsini bende hissettim, Vatan Sevgisinin en üst dereceye çıktığı bu durumda, derslerinize ve sınavlarınıza gerekli çalışmaları yaptıktan sonra Allah’a dua edin. Hem sizin o aslanların arasına katılmanız için.. hemde Allah’ın onlara yardımcı olması için.

Sormak istediklerini yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. En kısa süre içerisinde sorularınız cevaplanacaktır.

zel-Harekat Nasıl Özel Harekatçı Olunur  zel-Harekat Nasıl Özel Harekatçı Olunur

 

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------