Anasayfa / Genel Kültür / Müslümanlar Cehennemden Sonra Cennete Girecek mi

Müslümanlar Cehennemden Sonra Cennete Girecek mi

Müslümanlar Cehennemden Sonra Cennete Girecek mi
Bütün Müslümanlar Cennete Girecek mi
Günahkar Müslümanlar Cennete Girecek mi Kısa

Günahkar olan Müslümanlar günahları kadar cehennemde cezalarını çektikten sonra Cennete gireceklerdir. Allah-u Teala (c.c) Meryem Suresinin 71. ve 72. ayetinde şöyle buyurmuştur: ”İçinizde Cehenneme uğramayacak hiç kimse yoktur. Bu, Rabbinin kesin hükmüdür. Allah’tan sakınanları oradan kurtarır; zalimleri [kâfirleri] de dizüstü çökmüş olarak orada bırakırız.” Allah’ın bir olduğuna ve Hz.Muhammed (s.a.v)’in onun Resulü olduğuna iman eden herkes cennete girecektir. Fakat günahı olanlar cehennemde bir müddet cezalarını çektikten sonra Cennet bahçelerine gideceklerdir.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur; “Kalbinde zerre miktar imanı bulunan cennete girecektir.” İmanı sahih olan ve asla şirke sapmamış olan her Müslüman cennete girecektir. Cehennem yalnızca Allah’a isyan eden kafirler için kalıcıdır. Bunun dışında olanlar (günah işlemiş Müslümanlar) cehennemde cezalarını çektikten sonra Cennet bahçelerinde kendileri için ayrılmış olan yerlere gideceklerdir.

muslumanlar-cehennemden-sonra-cennete-girecek-mi

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

bilgisayarda ayarlari nasil yapilir

Bilgisayar ve İnternet Blogu: Rasyonel Adam

İnternet ve Bilgisayarda Uzman Blog: RASYONEL ADAM Rasyonel Adam Hakkında Bilgi paylaşımı, güncel teknoloji haberleri, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------