Anasayfa / Yaşam / Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim
Kredi Kartı Borcunu Nasıl Kapatabilirim

Kredi-Kartı-Borcu Kredi Kartı Borcumu Nasıl Kapatabilirim

Kredi Kartı yerinde ve doğru bir şekilde kullanıldığında hayat kurtarır. Fakat günümüzde bu kurala uyan pek kimse olmadığından dolayı maalesef kredi kartları insanların başını derde sokup borç batağında yüzmelerine neden oluyor.

Kredi Kartı borçlarını kapatmak için belirli bazı kurallara uymanız gerekmektedir. Bu kurallar;

1.Kural = Harcama Yapmayı Bırak

Bu kural belki biraz saçma gibi görünse de ilk yapmanız gereken harekettir. Harcamalarınızı minimum seviyeye indirin. Zorunlu olmayan alışverişlerden sakının.

2.Kural = Kendinize Borç Ödeme Planı Hazırlayın

Elinizde bulunan Kredi Kartlarınızın borç ödeme planını çıkartın ve asgari ücretin altında ödeme yapmamaya özen gösterin.

3.Kural = Kredi Kartı Borçlarınızı Taksitlendirin

Taksitlendirilen kredi kartı bakiyelerine faiz uygularken hesabınızın o ayki bakiyesinin günlük ortalaması esas alınır. Kredi kartınıza iki haftada bir ödeme yaparak bu ortalama bakiyeye de azaltıcı yönde müdahale etmiş oluyorsunuz. Bu müdahale bankanın size yansıtacağı finansman maliyetlerini (faiz tutarını) az da olsa lehinize etkileyecek bi aksiyon olacaktır.

4.Kural = Yan Ödemeler Yaparak Borcunuzu Hafifletin

Günlük çalışmanızın ve aylık gelirinizin dışında elde ettiğiniz az bir gelir varsa kredi kartı borcunuzu ödeyerekkredi kartı borcunuzu kapatmak için aslında büyük bir adım atmış olacaksınız.

5.Kural = Kullanmadığınız Kredi Kartları Varsa Derhal Kapatmalısınız

O kartlar elinizde olduğu sürece sizler için tehlike halen devam ediyor demektir. Bu nedenle borcu bulunmayan ve kullanmadığınız kartları kapattırmak için vakit kaybetmeyin. Bu sayede gereksiz kredi kartı kullanım ihtimalini de azaltmış oluruz.

6.Kural = Ek Gelir Elde Etmek İçin Çabalayın

Mesleğinizin dışında başka bir işle de uğraşmaya çalışın. Boş vakitlerinizi değerlendirecek ve borcunuzu kapatmanıza yardımcı olacak bir iş sizin için muhteşem olacaktır.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Felsefe Nedir?

Felsefe, hem gündelik hayatta hem de diğer disiplinlerin uygulamaları yoluyla ortaya çıkan temel soruların sistematik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------