Anasayfa / Köpek Nasıl Eğitilir

Köpek Nasıl Eğitilir

Köpek Nasıl Eğitilir

köpek-eğitimi Köpek Nasıl Eğitilir

Bir köpeğin eğitilebilmesi, yavru olduğu dönemde beri sahibiyle aralarında güçlü bir bağ olmasıyla alakalıdır. Bu nedenle eğitilmek istenilen köpeğin sahibiyle birlikte daha eniklikten itibaren beraber etkileşim halinde olmaları ve mümkünse düzenli bir ev hayatı olması gerekir.

Köpek yavruları, izleyerek öğrenirler. Fakat bir polis köpeğinden süs köpeği gibi davranmasını bekleyemezsiniz. Bu nedenle alacağınız köpeğin istediğiniz ırk özelliklerine sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Köpeklerin eğitimi ile ilgili olarak birçok teori ortaya atılmaktadır. Bu teorilerin tamamının ortak noktası ise köpeğin verilen komutları tam olarak anlayabilmesidir. Köpek beklenilen komutları yerine getirdiğinde mutlaka ödüllendirilmelidir. Yapılan yanlışlarda ise köpek yaptığı hatanın büyüklüğüne göre derhal cezalandırılmalıdır. Çünkü köpek yaptığı hatadan sonra hemen cezalandırılmazsa ve araya zaman girerse neden cezalandırıldığını anlayamaz ve psikolojik sorunlara yol açabilir.

Köpeğe her zaman iyi ve sevecen davranmak, iyi bir eğitimin başarı anahtarıdır. Köpekler, sahiplerinin kendileri üzerindeki hakimiyeti ve otoritesini kolayca kabul ederler. Köpekler evde beslenecekse daha yavru iken tuvalet eğitimi verilmesi ileride sıkıntı yaşamamanızı sağlar.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Bebek ve Çocukları Eğlendiren Saç Kesim Hizmetleri

Stil sahibi olan anne ve babaların, çocuklarını da kendileri gibi yetiştirebilmeleri için en çok özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------