Anasayfa / Yaşam / Karıncalardan Kurtulmanın En Doğal Çözümü Nedir

Karıncalardan Kurtulmanın En Doğal Çözümü Nedir

İster bahçe katında oturun ister apartmanda; karıncalardan kurtulmak o kadar da basit değildir. Çünkü karıncalar hayatlarını sürdürebilmek amacıyla besin bulmak zorundadır. Genellikle kent kısımlarında, daha eskiden her yer karıncalara aitti ve biz gelip onların alanlarına yerleştik.

karinca-yok-etme-yollari Karıncalardan Kurtulmanın En Doğal Çözümü Nedir

Karıncalar geceleri birkaç adet lider çıkartırlar ve bulundukları her semte o liderleri gönderirler. Ne yemek yapılmış, bulaşıklar toplanmış mı denetim ederler. Kırıntıların bulunduğu yerler onlar amacıyla resmen bir ziyafet yeridir. Kırıntıları bir çağrı olarak kabul ederler ve lider karınca bu hali başka kolonilere söyler. Sonrasında tek sıra halinde evinizin yolunu tutarlar. Tüm amaçları yalnızca karınlarını doyurmak, su içmek ve sonra evlerine dönmektir.

Karıncaları yok etme yolları

Karıncaların evinize gelmemesi amacıyla açıkta yiyecek – meşrubat bırakmayın ve lavaboları kuru tutun. Bunun dışında evimize girdikleri yeri de önlememiz lazım. Onlar kesinlikle bir kapı, pencere arasından içeriye doğru girerler.

Karıncaların evinize girdiği deliklere sarımsak koyarak gelmelerini engelleyebilirsiniz.

Karıncalar bütün bu önlemlere karşın hâlâ evinize gelmeye devam ediyorlar ise onların önüne birtakım engeller çıkartmanız gerekiyor demektir. Bu engellerin en tesirlisi toz kireçtir. Karıncaların geldikleri yerlere toz kireç ile bir çizgi çizerseniz evinize giremezler. Çünkü karıncaların akciğerleri yoktur ve bütün vücutlarıyla soluk alırlar. Bu toz maddenin amacıyladen girerlerse soluksiz kalacaklarını bilirler. Sadece toz kireç değil aRomatik birtakım tozlar da bulunmaktadır ve onlar da karıncaları engeller. Bu tozlardan en muhimi tarçındır. Karıncaların geldikleri noktalara tarçın dökerseniz karıncalar o bölgeye girmeyecektir.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Felsefe Nedir?

Felsefe, hem gündelik hayatta hem de diğer disiplinlerin uygulamaları yoluyla ortaya çıkan temel soruların sistematik …

Bir Yorum

  1. Odamdaki parkenin altına yuva yapmışlar galiba. Öldüremiyorumda günah diye. Ama ne yaptıysamda gitmediler. Artık en son çare böcek ilaçlama firmasını aramak olucak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------