Anasayfa / İyimserlik ve Kötümserlik İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

İyimserlik ve Kötümserlik İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

İyimserlik ve Kötümserlik İle İlgili Kompozisyon Örnekleri
İyimserlik ve Kötümserlik Hakkında Kompozisyon

İyimserlik olarak adlandırılan durum her olay ve durumu olumlu bir bakış açısıyla ele almak demektir. Kötümserlik ise iyimserliğin tam zıttı bir şekilde her olay ve durumu olumsuz bir bakış açısıyla ele almak demektir. Hayatta başarıyı elde edebilen insanlar, hayata her zaman olumlu bakan ve pozitif düşünen kimselerdir. Kötümser olmak insana başarısızlıktan başka hiçbir şey sağlamaz.

İyimser kişiler her zaman bardağın dolu kısmını görürken, kötümser kişiler ise her zaman bardağın boş kısmını görürler. Hayata karşı da tıpkı bu benzetmede olduğu gibi boş ve olumsuz kısmına bakan insanlar kendilerini kötü hissederler ve toparlanmaları çok zor olur. Oysa iyimser insanlar her zaman olayı olumlu tarafından ele aldıklarından dolayı moral seviyeleri her zaman yüksektir.

İyimserlik her zaman başarıyı ve mutluluğu kazandırır. Kötümserlik ise kötü düşünen ve olaylara olumsuz yaklaşan insanlara zarardan başka bir şey sağlamaz. Kendimizi ve çevremizi üzmeden etrafımıza enerji saçarak başarıyı elde etmek istiyorsak iyimser olmayı başarmalıyız. Kötümser olmak baştan aşağıya zarardan başka bir şey değildir. Bardağa dolu tarafından bakmayı öğrenelim 😉

İyimserlik İyimserlik ve Kötümserlik İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Bebek ve Çocukları Eğlendiren Saç Kesim Hizmetleri

Stil sahibi olan anne ve babaların, çocuklarını da kendileri gibi yetiştirebilmeleri için en çok özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------