Anasayfa / İstanbulun Doğal Güzellikleri Nelerdir Kısaca

İstanbulun Doğal Güzellikleri Nelerdir Kısaca

İstanbul’un Doğal Güzellikleri Nelerdir Kısaca
İstanbul’daki Doğal Güzellikler

İstanbul Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren çok önemli bir köprü görevi gören hem ticari öneme hemde birçok doğal güzelliklere sahip önemli bir şehirdir.

İstanbul’un Doğal Güzellikleri

istanbulun-doğal-güzellikleri İstanbulun Doğal Güzellikleri Nelerdir Kısaca

İstanbul Boğazı: Asya ve Avrupa topraklarının arasında çekilmiş bir sınır olan İstanbul Boğazı, Karadeniz ve Marmara sularının birleştiği noktadır. Eşsiz bir güzelliğe sahiptir.

Belgrad Ormanları: İstanbul şehrinin kuzey bölgesinde yer alan Belgrad Ormanları meşe, gürgen, kayın ve kestane ağaçlarıyla çevrilidir. Piknik yapmak ve stresten kalmak isteyenler için eşsiz bir doğal alandır.

Haliç Nehri: Avrupa kısmını ikiye ayıran bir iç liman olan Haliç Nehri, coğrafi konumu ve doğal güzelliği ile her zaman çok önemli bir konuma sahiptir.

Gülhane Parkı: Osmanlı İmparatorluğu döneminde Topkapı Sarayı’nın dış bahçesi olarak kullanılmış önemli doğal güzelliklerden bir tanesidir.

Tuzla Kaplıcaları: İstanbul’da bulunan tek termal kaplıcadır ve yaklaşık 500 yıldır halka hizmet vermekte olan önemli bir merkezdir.

Aydos Tepesi: İstanbul’un Kartal ilçesinde bulunan Aydos Tepesi, İstanbul’un en yüksek tepesi olma özelliğine sahiptir. Aydos Tepesinin en üst kısmından mükemmel bir İstanbul manzarası görme fırsatına sahip olabilirsiniz. Ayrıca burada piknik yapıp stresten uzak bir gün geçirmekte mümkündür.

Göksu Deresi: Etrafı ağaçlarla kaplı ve düzlükte yer alan olan Göksu Deresi, Osmanlı Döneminde önemli dinlenme ve gezinti merkezlerinden bir tanesi olarak kullanılmaktaydı. Eşsiz Göksu Deresinin manzarasıyla sandal gezintisi yapmak isteyenler için mükemmel bir yerdir.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Bebek ve Çocukları Eğlendiren Saç Kesim Hizmetleri

Stil sahibi olan anne ve babaların, çocuklarını da kendileri gibi yetiştirebilmeleri için en çok özen …

2 Yorumlar

  1. Çok yardımcı oldununuz çok teşekkürler. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------