Anasayfa / İnsanın İşi Neden Rast Gitmez

İnsanın İşi Neden Rast Gitmez

İnsanın İşi Neden Rast Gitmez
İnsanın İşi Neden Ters Gider
İşlerim Yolunda Gitmiyor Ne Yapmalıyım
İşlerin Ters Gitmesi Nedendir

Bu dünya biz insanlar için bir imtihan alanıdır. Bu nedenle her istediğimiz, her işimiz zaman zaman rast gitmeyebilir. Bu durumun insanlar için yalnızca bir imtihan vesilesi olduğu unutulmamalıdır. Başa gelen belalara ve musibetlere sabretmek ve Allah’a tevekkül etmek gerekir.

İnsanın işlerinin yolunda gitmemesinin nedeni imtihan olabileceği gibi bazen de insanın kendi yapmış olduğu kötülüklerin karşılığını dünyada görmesi de olabilir. Yani eğer bir kişiye haksızlık etmişseniz veya haram lokma yemişseniz, işlerinizin yolunda gitmemesi gibi bir durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumda, haksızlık etmiş olduğunuz kişilere ulaşıp onlardan helallik almak en doğrusu olacaktır. Ayrıca belaları ve musibetleri def etmesi için bir kurban kesmek de yararlı olabilir.

İnsan, Allah-u Teala (c.c)’dan bir şey istediği zaman, hayırlısı neyse o olsun demeli ve Allah’ın takdirine isyan etmemelidir. İşlerin rast gitmemesi, insanı olgunlaştıran ve tecrübe kazandıran bir durumdur. Sabır ile Allah’a dua etmeli ve yalnızca Allah’tan yardım istenmelidir.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Bebek ve Çocukları Eğlendiren Saç Kesim Hizmetleri

Stil sahibi olan anne ve babaların, çocuklarını da kendileri gibi yetiştirebilmeleri için en çok özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------