Anasayfa / Genel Kültür / Facebook Olmasaydı Ne Olurdu

Facebook Olmasaydı Ne Olurdu

Facebook Olmasaydı Ne Olurdu
Facebook Olmasaydı Hayatımız Nasıl Olurdu

Facebook sadece Sosyal Paylaşım Sitesi olarak biliniyor olsa da maalesef ki, Facebook sadece bir paylaşım sitesi olmaktan çıkmış ve hayatımızın her alanına girmiş durumdadır.

Facebook olmasaydı, insanlar fotoğraf çekerken hatıra olması amacıyla çekerler ve albümlerine koyarlar, bilgisayarlarında bir klasöre kaydederlerdi. Şuan olduğu gibi ‘’Kime hava atarım, kimi kıskandırırım’’ gibi düşüncelere kimse girmezdi. Ayrıca Facebook’ta paylaşacam diye saçma sapan pozlar verip, daha sonra bu pozları herkesin görebileceği şekilde paylaşıp kendi kendimizi rezil etmezdik.

Hoşlandığımız kişinin bizden hoşlanıp hoşlanmadığını öğrenmek için facebook’taki bizi takip durumuna, beğenilerine, mesajlarına ve paylaşımlarına bakmak yerine bize karşı olan davranışlarını gözlemlerdik.

İnsanlarla konuşurken seviyeyi bu kadar alçaltmaz ve ağzımızdan çıkan kelimelere dikkat ederdik. Konuşma üslubumuza kültürümüze, yaşayış biçimimize hatta daha önemlisi karşı tarafın ne düşüneceğine göre dikkat ederdik.

Eskiden olduğu gibi herkesin bir özeli, bir mahremiyeti olurdu. Herşey uluorta konuşulmazdı. İlişkilerimiz, davranışlarımız bu kadar çirkinleşmez ve ucuzlaşmazdı.

Eskiden bir tanıdığımızla küstüğümüzde bile asilce küserdik. Konuşmazdık olur biterdi. Oysa şuan önce Facebook profilimize girer atarlı atarlı saçma sapan sözler yazar, karşı tarafın bunu görmesi için bir süre bekler ve ardından arkadaşlıktan çıkararak küstüğünü belli eder bir hale geldik.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------