Anasayfa / Genel Kültür / Cadde ve Sokaklarda Oyun Oynamanın Sakıncaları Nelerdir

Cadde ve Sokaklarda Oyun Oynamanın Sakıncaları Nelerdir

Cadde ve Sokaklarda Oyun Oynamanın Sakıncaları Nelerdir

sokakta-oyun Cadde ve Sokaklarda Oyun Oynamanın Sakıncaları Nelerdir
Çocukların eve kapanıp bilgisayar başında vakit geçirmeye başlamalarının ardından en çok dert yandığımız konulardan birisidir neden sokağa çıkıp oyun oynamıyorlar artık, bizim zamanımızda daha eğlenceliydi gibi..

Elbette bir bakıma haklıyız tabi, çocuklarımız sokağa çıkıp oyun oynamalı ve yeni arkadaşlık ilişkileri kurmalıdırlar. Sokakta oyunlar oynamak çocukların psikolojik gelişimleri ve özgüven kazanmaları açısından çok önemlidir.

Fakat her ne kadar sokakta oyun oynamak güzel bir şey olsa da, bunun bazı tehlikeleri bulunmaktadır. Kendi annelerimizi hatırlayalım, biz sokağa oyun oynamaya çıktığımızda balkondan nasılda bizi gözlerdi. Çünkü sokakta birçok tehlike bulunmaktadır.

Cadde ve sokaklarda oyun oynamanın sakıncaları çoktur. Bunların başında da hırsızlık olayları ve trafik kazaları gelmektedir. Çocukların ani hareketleri ve dikkatsiz davranışları çok büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle sokakta oynayan çocuklarımızı sürekli gözlemeli ve bir an olsun onları yalnız bırakmamalıyız. Kontrolü sürekli elinizde tutun ve tedbir alın.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------