Anasayfa / Eğitim / Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Nedir ?

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Nedir ?

BÜRO YÖNETİMİ NEDİR?

İşletmede belirlenmiş olan amaç ve hedeflerin gerçekleştirlmesi için ihtiyaç duyulan  yönetici tarafından planlanan ve  koordine edilen kaynakların uygun alanlarda ve ortamlarda yönetilmesini sağlayan kişidir. Birçok alanda olduğu gibi gerek kamu sektörü gerek ise özel sektörde neredeyse işlerin büyük bir kısmı bilindiği üzere bürolarda yürütülmektedir. İşletmelerde ve hizmetlerde ya da belirlenen çalışma alanları ne olursa olsun, büro hizmetlerinin var olması, bu hizmetleri eksiksiz yerine getiren, ayrıca  büroyu yönetebilen, yönetim konusunda bilgili ve ilgili,  gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurabilecek kapasiteyle birlikte yeteneğe sahip olan, koordinasyonu ve birliği sağlayabilecek insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.

Büro yönetimi ile sekreterlik alanında, kişilerle etkin ve etikili iletişim becerileri, zamanı kontrol edip yönetme, düzenli veya planlı çalışma, on parmak klavye kullanabilme, bilgisayar ve interneti kısaca teknolojik aletleri büro hizmetlerinde etkin kullanma, yönetici asistanlığı becerileri gibi etkin büro yönetimi özelliklerini kazandırarak gelecek nesillerin iş ortama girdiğinde bocalamasını engellemektedir.

YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI NEDİR?

Yönetici asistanlığının anlamına yönetici ile ortada var olan işletmenin ya da bir organizasyonun her yönden iletişimini ve koordinasyon özelliklerini sağlayan kişi diyebiliriz.

buro-yonetimi-ve-yonetici-asistanligi Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Nedir ?

Ek olarak yönetici asistanı; yanında çalışmış olduğu yöneticinin aylık ve haftalık işlerini ya da toplantılarını ayarlamasını, yine yanında çalışmış olduğu yöneticinin sorumluluğunda ellerinde var olan bulguları inceleme ve yorumlama da, yöneticisinin günlük rutin çalışmalarına yardım etme de, kendisine verilen talimatları tam anlamıyla uygulamada ve takip etmede ki görevleri üstlenmiş olan kişide denilebilir. Çalıştığı yöneticisinin  telefon görüşmelerini veya randevu taleplerini çeşitli organizasyon çalışmalarıyla da halledebilir. Yönetici asistanının en büyük görevi üst kademe ile arama ve randevu taleplerini düzenli bir şekilde ayarlamasıdır. Ayrıca hem ofis hem de ofis dışı aktivitelerde, yöneticisinin aktivitelerinde organize yönlendirmeler yapmak onun sorumluluğundadır.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Erasmus Plus Nedir

Erasmus Üniversite Öğrencilerinin Hareketliliği için Avrupa Topluluğu Eylem Planı anlamına gelmektedir. Erasmus etkinliği 2014 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------