Anasayfa / Yaşam / Bayanlar İçin Askerlik Doğru Meslek mi

Bayanlar İçin Askerlik Doğru Meslek mi

Bayanlar İçin Askerlik Doğru Meslek mi

Askerlik mesleği Türk Milleti’nin gönlünde her zaman yer edinmiş bir meslektir (yaşam tarzıdır). Elbette bu durum bayan içinde geçerlidir. Fakat bayanlar erkeklere oranla fiziki olarak biraz daha zayıf bir bünyeye sahiptirler ve bu nedenle askerlik mesleğinin bayanlar için pekte uygun olmadığı görüşündeyim. Erkekler bile bu mesleği yaparken o kadar zorlandıklarına göre bayanların bu mesleği yapmaları ne derece doğrudur?

Bu mesleğe gerçekten gönül vermiş olan bayanların Jandarma Teşkilatını tercih etmelerini öneririm. Çünkü Jandarma teşkilatının çalışma koşullarında bayanlar için daha uygun görevler bulunmaktadır. Örneğin Jandarma Asayiş/Per/Loj vb. Kısım Amirliklerinde bayan personele ihtiyaç duyulmaktadır.

Sonuç olarak, askerlik mesleğinin (kara,hava,deniz kuvvetlerinde) bayanlar için pekte uygun olmadığı kanaatindeyim. Ancak Jandarma Teşkilatı askerliğe nazaran bir nebze daha uygun bir meslek grubudur askerliğe gönül vermiş bayanlar için.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Ailenizle Hangi Durumlarda Birbirinize Yardım Ediyor Dayanışma İçinde Oluyorsunuz

Ailenizle Hangi Durumlarda Birbirinize Yardım Ediyor Dayanışma İçinde Oluyorsunuz Evi temizlerken Ütü yaparken Bahçe işleriyle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------