Anasayfa / Genel Kültür / Atatürk’e Mektup Örnekleri Kısa

Atatürk’e Mektup Örnekleri Kısa

Atatürk’e Mektup Örnekleri Kısa

Atatürk’e Mektup Örnekleri – 1

Sevgili Atam,
Ülkemizi ve kutsal Vatan topraklarımızı düşman işgalinden kurtardığın için sana çok teşekkür ederim. Gerçekleştirmiş olduğun devrimlerle Vatan topraklarımızı ve ülkemizi geliştirmek için büyük emekler harcadın. Senin yaptığın çalışmaların bir meyvesi olarak bugün dünyanın en önemli ülkeleri arasındayız.  Ayrıca, biz çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını armağan ettiğin için de sana çok teşekkür ederim. Cumhuriyeti ilan ederek bizlere birçok haklar tanınmasını sağladığın için de sana minnettarız, senin kurduğun Türkiye Cumhuriyeti Devletini koruyacağıma dair sana söz veriyorum, seni hiçbir zaman utandırmayacağız Atam. Saygılarımla..

Atatürk’e Mektup Örnekleri – 2

Değerli Atatürk,
Diğer insanlar genellikle mektuplarına Sevgili diye başlıyor olsalar da, benim için o kadar değerlisin ki Değerli Atam demek daha doğru olur diye düşünüyorum. Seni çok seviyorum, ülkemizi düşman işgalinden sen kurtardın ve cumhuriyeti sen ilan ettin. Düşmanları yurdumuzdan kovarak bizleri kurtardın. Seni çok özlüyorum Atam. Hepimiz seni çok özlüyoruz Atam, nur içinde yat. Sevgiler..

Atatürk’e Mektup Örnekleri – 3

Sevgili Mustafa Kemal ATATÜRK,
Bizlere emanet etmiş olduğun ülkede yaşadığım için çok mutluyum ve kendimle gurur duyuyorum. Gerektiği taktirde ülkem için her türlü mücadele etmeye hazırım. Senin de dediğin gibi ‘’Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur’’ ben Türk olduğum için her zaman şükrediyorum. Senin kurmuş olduğun Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bilim, sanat, endüstri ve daha birçok alanda başarılı olabilmesi için bende çok çalışacağım.
Sen rahat uyu.. Sana çok şey minnettarız.

Atatürk’e Mektup Örnekleri – 4

Saygı Değer Büyüğüm Atatürk,
Hayatım boyunca hep sizi görmüş olmayı istedim ama ben daha doğmadan yıllar önce siz aramızdan ayrılmışsınız. Bu mektubu okumanızı ve beni duymanızı çok isterdim. Atam, eğer sen olmasaydın beklide ben bu mektubu bile yazamayacaktım. Sana çok borçluyuz, bu nedenle sana karşı her zaman saygı ve sevgi duyacağım. Tıpkı senin bizlere karşı duymuş olduğun saygı ve sevgi gibi..
Sevgilerimle..Atatürke-Mektup. Atatürk'e Mektup Örnekleri Kısa Atatürke-Mektup. Atatürk'e Mektup Örnekleri Kısa

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------