Anasayfa / Yılan Ne Yer Ne İçer

Yılan Ne Yer Ne İçer

Yılan Ne Yer Ne İçer
Yılanlar Ne Yer

Yılan Ne Yer Ne İçer

Yılanlar etçil sürüngen hayvanlardır. Ağızlarında ikiye bölünmüş çatallı bir dil ve iki tane içleri zehir dolu dişleri vardır.

Yılanlar genellikle avlarını kokularına, vücut ısılarına ve türüne göre belirlemektedirler. Bazı yılanlar avlarını boğarak öldürür ve sonra yer, bazıları avlarını canlı bir şekilde yutar ve bazıları da avlarını önce zehirleyip sonra yerler.

Besin kaynakları canlı hayvanlardır, yedikleri eti sindirmeleri uzun zamanlarını alır ve bu nedenle ağızlarını 180 dereceye kadar açabilecek esnekliğe ve yeteneğe sahiptirler. Bu yetenekleri dolayısıyla oldukça iri olan hayvanları bile çok kolay bir şekilde yutabilirler.

Yaşadıkları ortama göre beslendikleri avlarda değişiklik göstermektedir.

  • Suda yaşayan bir balık genel olarak balık yumurtası ve deniz canlıları yiyerek beslenirler.
  • Karada ve kurak bölgelerde yaşayan yılanlar ise genellikle fare, tavşan, kurbağa, kertenkele, kuş, geyik, ceylan gibi hayvanları yiyerek beslenirler.
  • Amazon bölgelerinde yaşayan yılanlar ise büyük piton yılanları olduklarından dolayı yaban domuzu, geyik gibi iri hayvanları yutarak beslenirler. Bu yılanlar o kadar iridirler ki, birçok canlıyı kolaylıkla yutabilecek yeteneğe sahiptirler.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------