Anasayfa / Vatanımızı Niçin Sevmeliyiz ve Korumalıyız

Vatanımızı Niçin Sevmeliyiz ve Korumalıyız

Reklam
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vatanımızı Niçin Sevip Korumalıyız
Vatanımızı Niçin Sevmeliyiz ve Korumalıyız

Bir milletin özgürlüğü ve hürriyeti sadece ama sadece Vatanı ile mümkündür. Bizler ekmeğini yediğiniz, üzerinde barınmış olduğumuz, uğruna dedelerimizin Şehit düştüğü Vatan topraklarını canımız pahasına sevmeli ve korumalıyız.

Unutulmamalıdır ki, Vatan olmadan hiçbir şey olmaz! Bizler Vatanımıza çok şey borçluyuz; evimiz, işimizi, yemeğimizi, namusumuzun güvenliğini ve aklınıza gelebilecek her şeyi Vatanımıza borçluyuz. Bu nedenle ona olan maddi ve manevi borcumuzu ödemeliyiz.

Atalarımız Çanakkale’de, Sakarya’da, Şanlıurfa’da, Gaziantep’te, Kahramanmaraş’ta, Bursa’da, Edirne’de hatta İstanbul’da yani Vatanımızın her yerinde Şehit vermişlerdir. Atalarımızın mezarlarının bulunduğu, kanlarının aktığı bu topraklar bizim Vatanımızdır. Tüm bu nedenlerden dolayı bizler, Vatanımızı sevip, onu canımız pahasına korumalıyız.

vatan

Reklam

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

saltanatın kaldırılması nedenleri sonuçları

Saltanatın Kaldırılmasının Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

Reklam -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     Saltanatın kaldırılmasının nedenleri: 1. 20 Ocak 1921 ‘de kabul edilmiş olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------