Anasayfa / Vatandaş Nedir Vatandaşlık Görevlerimiz Nelerdir

Vatandaş Nedir Vatandaşlık Görevlerimiz Nelerdir

Vatandaş Nedir Vatandaşlık Görevlerimiz Nelerdir

Vatandaş, bir devletin sınırları içerisinde yaşayan ve sınırları içerisinde yaşadığı devletin bir ferdi olan kişiye Vatandaş denir.

Vatandaşların yaşamış oldukları ülkelerde Vatandaşlık görevleri vardır. Bu Vatandaşlık Görevleri Nelerdir? Bunları inceleyelim..

Vatandaşlık Görevleri

  • Kanunlara Uymak
  • Vergi Vermek
  • Seçme ve Seçilme Hakkını Kullanmak
  • Askerlik Yapmak

Devletler, toplumun huzur ve refahını sağlamak amacıyla bir takım kurallar oluşturur ve vatandaşların bu kurallara uyması şarttır. Kanunlara aykırı hareket eden kişiler devletin ilgili birimlerince cezalandırılırlar.

Vergi vermek, devletin ayakta kalabilmesi için gerekli olan ekonomik ihtiyaçların karşılanması için gereklidir. Bu nedenle vatandaşlar, topraklarında yaşamakta oldukları devlete vergi öderler. Vatandaşların ödedikleri bu vergiler daha sonra kendilerine hizmet olarak geri döner.

Devletlerin hem dışarıdan gelecek tehlikelere karşı kendi güvenliklerini sağlamak hemde ülke içinde asayişi sağlamak amacıyla silahlı kuvvetlere ihtiyaç duyulur. Bu nedenle 20 yaşına erişmiş ve sağlık yönünden herhangi bir engeli bulunmayan erkek vatandaşlar askere giderler.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Romatoloji Nedir Hastalıkları Belirtileri ve Tedavisi

ROMATOLOJİ NEDİR ? Romatoloji, vücudun bağışıklık sisteminin farklı çalışması sonucu gelişen kas ve kemiklerde meydana …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------