Anasayfa / Turizmin Faydaları Nelerdir

Turizmin Faydaları Nelerdir

Turizmin Faydaları Nelerdir
Turizmin Faydaları Nelerdir Kısaca

Turizm, maliyeti en düşük olan ve karı en çok olan gelir kaynaklarının başında gelmektedir. Özellikle Türkiye gibi önemli tatil mekanları, tarihi ve turistik bölgeleri olan ülkeler için turizm önemli bir gelir kaynağıdır.

Turizm sektörü, ülkeler için en zahmetsiz gelir kaynağı olarak gösterilmektedir. Çünkü ülkeye turist gelip gezdiği zaman otel, gezi, beslenme vs. birçok alanda harcamalar yaparlar ve buda ülke için oldukça iyi bir gelir kaynağı oluşturmaktadır.

Ülkeye doğrudan döviz girdisi için en önemli etken hiç şüphesiz turistlerdir. Ayrıca turistler sadece maddi anlamda kazanç değil, aynı zamanda ülkemizi diğer ülkelerde tanıtarak başkalarının da ülkemizi ziyaret etmesini sağlayabilmektedirler.

Ülkemizin, diğer ülkelerde tanıtılması ve reklamının yapılması büyük bir avantajdır. Bu sayede ülkemiz yeni turistler kazanacaktır. Bunun sağlanabilmesi için turistik bölgelerdeki esnaflara ve o bölgede yaşayan vatandaşlara büyük sorumluluklar düşmektedir. Turistlere hoşgörü ile yaklaşmalı ve ülkemizden memnun bir şekilde dönmelerini sağlamalıyız.

Turizmin Faydaları Nelerdir

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------