Anasayfa / Temiz ve Sade Giyinmenin Dinimiz Açısından Önemi Nedir

Temiz ve Sade Giyinmenin Dinimiz Açısından Önemi Nedir

Reklam
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Temiz ve Sade Giyinmenin Dinimiz Açısından Önemi Nedir

Temiz ve sade giyinmenin İslam dini açısından büyük bir önemi vardır. İslam her zaman temizliği ve gösterişten ve kibirden uzak, sade olmayı emretmektedir. Bu özellikleri elbette giyinmemizden de göstermeliyiz.

İslamiyet’in temizlikten ve sadelikten yana olmasını bazı kimseler pahallı kıyafetler olarak algılayabiliyor. Böyle bir şey doğru değildir. Dinimiz temiz ve sade giyinmenin önemini belirtirken pahallı olmasına değil, kıyafetlerin temizliğine ve aşırı süsten uzak olmasına önem vermektedir.

Aşırı derecede süslü ve pahallı kıyafetler insanda kibir, haset ve kıskançlık gibi çeşitli kötü hisleri meydana getireceği için hoş karşılanmamıştır. İnsanların huzur ve ihlas üzere bir yaşam sürdürmeleri gerekir. Bu nedenle başkalarını kıskandırmayacak, temiz ve sade kıyafetler tercih edilmelidir.

 

Reklam

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

saltanatın kaldırılması nedenleri sonuçları

Saltanatın Kaldırılmasının Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

Reklam -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     Saltanatın kaldırılmasının nedenleri: 1. 20 Ocak 1921 ‘de kabul edilmiş olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------