Tavukların Yumurtlaması İçin Ne Yapmak Lazım

  2
  131

  Tavukların Yumurtlaması İçin Ne Yapmak Lazım
  Tavukların Yumurtlaması İçin Ne Yapılmalı
  Tavukların Yumurtlaması İçin Ne Yedirilmeli

  tavuk yumurta

  Tavuğunuzun daha sık bir şekilde yumurtlamasını sağlamak için öncelikle tavuğa vereceğiniz buğday tanelerini birkaç saat suda beklettikten sonra tavuklara yedirmelisiniz. Bu sayede daha sık yumurtlamalarını sağlayabilirsiniz.

  Bazı kaynaklarda tavuklara arpa verilmesi gerektiği yazılıdır. Fakat bu tavuklar için oldukça tehlikeli ve zararlıdır. Arpa yiyen bir tavuğun midesi delinebilir. Bu nedenle asla tavuğunuza arpa yedirmeyin.

  Tavuklar Kışın Nasıl Yumurtlar

  Tavuklar kış aylarında, yaz aylarında olduğu gibi doğal besin elde edemediklerinden dolayı yumurta vermek için gerekli enerjiyi elde edemez ve bu nedenle kış aylarında yumurtlayamazlar. Bu nedenle kendilerine kış aylarında enerji verebilecek besinlere ihtiyaç duyarlar.

  Kışta yumurtlamaları için kavrulmamış taze ayçiçeği çekirdeklerini güzelce ezip haşlanmış patatesle karıştırarak tavuklara yedirin. Eğer tavukların bulunduğu ortam çok soğuksa, içerisine biraz tahin de koyabilirsiniz. Ayrıca tavuklar beyaz et parçalarını çok severler. Kasaptan alacağınız et atıklarından beyaz yağlı kısımları ayırarak onlara verebilirsiniz.

  Son olarak, kış aylarında tüm hayvanlar gibi tavukları da kapalı ortamlarda bulundurmaktayız. Tavuklarınızın bulunduğu ortamı/kümesi sürekli olarak havalandırmanız yararlı olacaktır.

  2 YORUMLAR

  CEVAP VER