Anasayfa / Olumsuz İletişim Örnekleri Nelerdir

Olumsuz İletişim Örnekleri Nelerdir

Reklam
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Olumsuz İletişim Örnekleri Nelerdir

iletisim

İletişim, İnsanlar arasında duygu, düşünce ve diyaloğun uygun şekilde dile getirilmesine denir.

İnsanlar arasında kırıcı olmak ve negatif yani olumsuz düşünceleri dile getirmek genellikle iletişimin olumsuz sonuçlanmasına sebep olur.

Doğru ve etkili iletişim, Gerek kişisel ve gerekse Toplumsal ilişkilerde başarıyı yakalaya bilmenin başlıca şartlarından dır.

Doğru ve etkili iletişimin kural ve yöntemlerini bilmek, iletişim ve ilişkilerimizde iletişim sorunlarını ve engellerini ortadan kaldıracaktır.

Olumsuz iletişimde kişiler her zaman kendi fikir ve düşüncelerini öne sürüp sadece kendi fikir ve düşünceleri doğruymuş gibi davranmaları başkasının fikir ve düşüncesine saygı göstermemeleri ve önem vermemeleri olumlu iletişimi engeller ve insanlar arasındaki saygıyı zedeler.

 

Reklam

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

saltanatın kaldırılması nedenleri sonuçları

Saltanatın Kaldırılmasının Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

Reklam -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     Saltanatın kaldırılmasının nedenleri: 1. 20 Ocak 1921 ‘de kabul edilmiş olan …

Bir Yorum

  1. teşekkürler ödevimi yaptım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------