Anasayfa / Öldükten Sonra Facebook Hesaplarımız Ne Olacak

Öldükten Sonra Facebook Hesaplarımız Ne Olacak

Öldükten Sonra Facebook Hesaplarımız Ne Olacak

Öldükten Sonra Facebook Hesaplarımız Ne Olacak

Dünyanın en büyük sosyal medya aracı olan Facebook, hayatımıza öyle çok etki etmeye başladı ve hayatımızın bir parçası haline geldi ki, bizler öldükten sonra Facebook hesaplarımıza ne olacağını bile düşünür olduk.

İnsanlar, Facebook üzerinden arkadaşlarıyla mesajlaşıyor, fotoğraf paylaşıyor ve düşüncelerini insanlarla kolaylıkla paylaşabiliyorlar. Birçok özel bilgilerimizi de hiç çekinmeden burada kaydedebiliyoruz.

Peki ama gerçekten, biz öldükten sonra Facebook hesaplarımıza ne olacak?

Facebook yönetimi de bu konu hakkında bir çalışma gerçekleştirip, Facebook hesaplarımızı istediğimiz bir kişiye miras bırakabileceğimiz bir özellik getirdi. Ayrıca istersek, vefat ettikten sonra hesabımızın kalıcı olarak silinmesini bile sağlayabiliriz.

Biz öldükten sonra Facebook hesabımızı miras bırakacağımız kişiyi seçmek veya istersek biz öldükten sonra Facebook hesabımızın silinmesini seçmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın, ardından => Ayarlar => Güvenlik Ayarları => Hesap Varisi

Bu adımları uyguladıktan sonra istediğimiz kişiyi hesap varisi yapabilir ve vefat ettikten sonra hesabımızın kendisine miras kalmasını sağlayabiliriz. Facebook’un burada çok güzel bir özelliği bulunmakta; Hesap varisi olan kişi, vefatınızın ardından hesabınızı aldığında özel mesajlarınızı göremeyecek ve sizin adınıza paylaşım yapamayacaktır.

Hesap varisi sizin Facebook hesabınızda sadece arkadaşlık isteklerini yanıtlayabilir, sizin önceden yapmış olduğunuz bir paylaşımı üste tutturabilir ve profil fotoğrafınızı değiştirebilir. Bunun haricinde herhangi bir işlem yapamaz.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

karinca yok etme yolları

Karıncalardan Kurtulmanın En Doğal Çözümü Nedir

İster bahçe katında oturun ister apartmanda; karıncalardan kurtulmak o kadar da basit değildir. Çünkü karıncalar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------