Anasayfa / Niçin Her İşin Başında Besmele Çekeriz

Niçin Her İşin Başında Besmele Çekeriz

Niçin Her İşin Başında Besmele Çekeriz

Her işin başında besleme çekmek gerekir. Besmelenin anlamı ”Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla” dır. Bu dünyada bize sunulan herşey Allah’ın bizlere bir nimetidir. Bu nedenle yaptığımız her işin başında besmele çekeriz. Bunun anlamı hem onun Allah tarafından bizlere verildiğini hatırlamak hemde yaptığımız işin bereketli olmasını sağlamaktır.

Dedelerimizin ve babalarımızın bizlere hep söylediği gibi ‘’her işe besmele ile başla’’ bu sözü büyüklerimiz sıklıkla bizlere hatırlatırlar. (Allah onlardan razı olsun)  Yaptığımız her işte besmele ile başlamanın bereketi çoktur.

Besmele çekilerek başlanılan bir işin Allah katında değeri artar ve o işin hayır getirmesi umulur. Besmele ile başlanmayan işlerde bereket olmaz.

Rahman ve rahim kelimeleri oldukça önemli kelimelerdir. Çünkü Allah’u Teala’nın merhametini ifade eden kelimelerdir. Hiç şüphesiz Allah’u Teala şanı yüce olandır. Kullarını bu dünyada Rahman sıfatının bir gereği olarak Müslüman veya gayrimüslim olarak ayrı tutmadan nimetlerini ve rızıklarını verir. Ahirette ise Rahim sıfatının gereği olarak sadece Müslüman Mümin kullarına rahmet edecektir.

Bizler yaptığımız her işin başında besmele çekmeliyiz ve genç kardeşlerimize de bu şekilde öğretmeliyiz ki Allah-u Teala yaptığımız işlere bereket ihsan eylesin.

Niçin Her İşin Başında Besmele Çekeriz

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Romatoloji Nedir Hastalıkları Belirtileri ve Tedavisi

ROMATOLOJİ NEDİR ? Romatoloji, vücudun bağışıklık sisteminin farklı çalışması sonucu gelişen kas ve kemiklerde meydana …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------