Anasayfa / Nasıl Kilo Alınır? Ne Yemeliyim?

Nasıl Kilo Alınır? Ne Yemeliyim?

Nasıl Kilo Alınır? Ne Yemeliyim?
Kilo Almak İçin Ne Yemeliyim

Nasıl Kilo Alınır? Ne Yemeliyim?

Bazı bireyler geçirdikleri herhangi bir hastalıktan veya yeterli beslenmediklerinden dolayı kilo alamaz, hatta hızlı bir şekilde kilo verebilirler.

Ülkemizde bireylerin kilo alamamalarının en başlıca nedenleri ise düzensiz ve yetersiz beslenmedir. Eğer herhangi bir hastalığınız yoksa zayıf olmanın iki nedeni olabilir.

1-) Düzensiz ve yetersiz beslenme
2-) Zayıflık genetik bir özelliğinizdir.

Bu tarz bireylere, günlük yedikleri yiyeceklere ilave olarak 1000 kalorilik ek besin tüketmeleri önerilmektedir. Günde üç ana öğün yemek yemenin yanında ayrıca üç defada ara öğün eklenir. Bu nedenle tüketmiş olacağınız yağlar nedeniyle kusma ve ishal gibi durumlar görülebilir. Bunları yaparken diyet proteini 1.5 gram/kilo olarak ayarlanmasında fayda vardır. Aksi taktirde iştahsızlık yaşabilirsiniz.

Tükettiğiniz besinlerin vitamin ve mineral bakımından son derece zengin olması gerekir. Özellikle de B grubu vitaminler bolca tüketilmelidir. Çünkü B grubu vitaminler iştah açıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca akşam geç saatlerde yiyeceğiniz besinler size doğrudan kilo olarak döneceğinden dolayı gece saatlerinde yemek yemeyi tercih etmelisiniz.

Gün içerisinde küçük ama sık öğünler oluşturun kendinize ve gün içerisinde ortalama 5-6 öğün yemek yemeye çalışın. Yemekten önce bol sıvı tüketmemeniz gerekiyor çünkü bu doygunluk hissi yaratır. Genel olarak peynir, süt, yoğurt, yumurta, et ve tatlı çeşitleri tüketmeniz faydalı olacaktır.

Tüm bunları uyguladıktan sonra eğer halen kilo alamıyor ve kilo kaybı yaşıyorsanız derhal doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

Kaynakça:
http://www.sifamarket.com/hastaliklar/kilo-almak-istiyorum-ne-yemeliyim.html

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------