Anasayfa / Meral Akşener Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Meral Akşener Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Meral Akşener Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Meral AKŞENER, hem Ülkücü Camiada hemde Milliyetçi Hareket Partisinde en önde gelen isimlerden bir tanesidir. 18 Temmuz 1956 tarihinde İzmit’te doğmuştur. Ana adı Sıddıka baba adı Tahir’dir. Üniversite hayatını İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde başarı ile tamamlamış olan Meral AKŞENER, üniversiteden mezun olmasının ardından doktora yapmak amacıyla Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktora çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Kocaeli Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi gibi önemli üniversitelerde öğretmenlik yapmıştır. Ayrıca Kocaeli Üniversitesinde görevli olduğu dönemde İnkılap Tarihi bölüm başkanlığını da başarı ile yerine getirmiştir.

Meral AKŞENER, 1995 yılında DYP kadın kolları başkanı olarak siyasete atılmış ve ardından Milliyetçi Hareket Partisi’nden Milletvekili seçilmiştir. Refah Partisi & Doğru Yol Partisi liderliğinde kurulmuş olan koalisyon hükümeti döneminde İçişleri Bakanlığı görevini başarıyla yerine getirmiştir.

Tarihler 2015’i gösterdiğinde ise maalesef yapılan genel seçimlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Meral AKŞENER milletvekili adayı olarak gösterilmemiştir. 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilen 1 Kasım Genel Seçimlerinde MHP’nin yeterli sayıda oy alamaması nedeniyle, düzenlenmesi planlanan kurultayda MHP Genel Başkan Adayı olacaktır. (Kendisine Başarılar Dilerim.)

Meral AKŞENER, evli ve bir çocuk annesidir. Ülkücü Camia içerisinde herkesin sevgisini kazanmış, önemli bir şahsiyettir.

Meral Akşener Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Meral Akşener Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------