Anasayfa / Meleklere İman Nedir Kısaca

Meleklere İman Nedir Kısaca


Sponsorlu Bağlantılar

Meleklere İman Nedir Kısaca

Meleklere İman

Allah evrende pek çok varlık yaratmıştır. Bunların hepsi gözle görülemez. Gözle görülemeyen varlıklardan biri meleklerdir. Allah’ın varlığına inanan insan, meleklere de inanmalıdır. Çünkü melekleri yaratan ve onların var olduklarını bize haber veren Allah’tır.

Meleklere inanmak imanın şartlarındandır. Melekler nurdan yaratılmış varlıklardır. Onların yeme, içme, evlenme, çoğalma gibi özellikleri yoktur. Melekler sürekli Allah’a itaat ve ibadet ederler, Allah’ın kendilerine verdiği görevleri yerine getirirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı meleklerin özel görevleri vardır. Örneğin, Cebrail, Yüce Allah ile peygamberler arasında elçilik yapar. Allah’ın emir ve yasaklarını peygamberlere bildirmekle görevlidir. Mikail, doğa olaylarını Allah’ın izni ile idare eder. İsrafil, kıyametin kopacağı ve daha sonra da insanların diriltilecekleri zaman, sura üflemekle görevli melektir. Azrail, eceli gelen insanların canını Yüce Allah’ın emriyle alır. Yazıcı melekler ise insanların yaptıkları iyilik ve kötülükleri yazarlar. Yazıcı melekler hakkında Kuran-ı Kerim’de şöyle buyrulmaktadır: ”Şunu iyi bilin ki üzerinizde bekçiler, değerli yazıcılar vardır. Onlar yapmakta olduklarınızı bilir.

Meleklerin varlığına inanan insan, yapacağı iyilik ve kötülüklerin onlar tarafından görüleceğini ve yazılacağını düşünerek kötülük yapmaktan kaçınır. Her zaman iyilik yapmaya, güzel ahlaklı olmaya özen gösterir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

numara öğren

Android ve Apple Telefonlardan Bilinmeyen Numaraları Öğrenmek

Sponsorlu Bağlantılar Android ve Apple Telefonlardan Bilinmeyen Numaraları Öğrenmek Sponsorlu Bağlantılar Bilinmeyen ve öğrenmek istediğiniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.