Anasayfa / Kuzenlerle Evlenmek Caiz midir

Kuzenlerle Evlenmek Caiz midir


Sponsorlu Bağlantılar

Kuzenler arasında eğer ki, süt kardeşliği gibi bir bağ yoksa evlenmelerinde herhangi bir sakınca yoktur.

İslamiyet açısından, kuzenlerle evlenmek yasak değildir. Fakat, eğer aralarında süt kardeşliği gibi bir durum söz konusu ise evlenmeleri caiz değildir. Bunun haricinde kuzenlerin evlenmelerine herhangi bir durum mani değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu konuda, Allah’u Teala Nisa Suresi 23.Ayetinde şöyle buyurmuştur; ”Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren sütanneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikâh altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Buradan da anlaşılacağı gibi ”Kuzenler ile evlenmek caizdir.”

evlilik

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

numara öğren

Android ve Apple Telefonlardan Bilinmeyen Numaraları Öğrenmek

Sponsorlu Bağlantılar Android ve Apple Telefonlardan Bilinmeyen Numaraları Öğrenmek Sponsorlu Bağlantılar Bilinmeyen ve öğrenmek istediğiniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.