Kulun Kalbine Dua Etme Arzusu Geldiğinde Rabbine Dua Etsin. Çünkü Allah Onu Kabul Edecektir Açıklaması

  0
  3

  Kulun Kalbine Dua Etme Arzusu Geldiğinde Rabbine Dua Etsin. Çünkü Allah Onu Kabul Edecektir Açıklaması
  Kulun Kalbine Dua Etme Arzusu Geldiğinde Rabbine Dua Etsin. Çünkü Allah Onu Kabul Edecektir Ne Demektir

  Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurmuştur ki; ”Kulun Kalbine Dua Etme Arzusu Geldiğinde Rabbine Dua Etsin. Çünkü Allah Onu Kabul Edecektir” [Camiüssağir, No.773 ve Tirmizi] Allah-u Teala (c.c) kullarının kalplerine bazen manen ilhamlar verebilir. Bunun en büyük örneklerinden bir tanesi de, söz konusu Hadis-i Şerif’te geçtiği gibi insanın kalbine dua etme arzusu doğmasıdır. Bu hissin meydana gelmesinin sebebi Allah-u Teala’nın o kişinin o an edeceği duayı kabul edebileceğine işaret olabilir.

  İnsanoğlu Allah’a yakın oldukça ve kalbi Allah’ı andıkça, Allah tarafından kendisine bazı nimetler ve hatta kerametler verilebilir. Kulun kalbine dua etme arzusu gelmişse, Allah’a tevekkül edip ellerini Rabbimize açsın, şüphesiz Allah her şeyi gören ve işitendir.

  Dua oldukça önemli bir kavramdır. Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de Furkan Suresi 77. ayetinde şöyle buyrulmaktadır: (Ey Muhammed!) De ki: “Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! Siz yalanladınız. Öyle ise azap yakanızı bırakmayacak.” Bu ayet, Yüce Allah’ın dua’ya ne kadar önem verdiğinin en büyük delillerinden bir tanesidir. Allah değer verdiği, doğru yola erişmesini istediği kulunun kalbine dua etme arzusu verebilir. Böyle bir hisse kapılan kişi hemen ellerini Rabbimize açmalı ve dua etmelidir. Allah-u Teala’nın o duayı kabul edeceği bu Hadis-i Şerifte bildirilmiştir.

  Kulun Kalbine Dua Etme Arzusu Geldiğinde Rabbine Dua Etsin

  HENÜZ YORUM YOK

  CEVAP VER