Anasayfa / İnternette İzlediğimiz Videolar Nereye Kaydedilir

İnternette İzlediğimiz Videolar Nereye Kaydedilir


Sponsorlu Bağlantılar

İnternette İzlediğimiz Videolar Nereye Kaydedilir

Günümüzde birçok kişi takip ettiği dizileri, filmleri ve daha birçok videoyu internet üzerinden izliyor. Özellikle Youtube gibi büyük bir video sitesinin hayatımıza girmesiyle birlikte internet üzerinden video izleyenlerin sayısı bir hayli artış gösterdi. Sıradan küçük blog sitelerinden tutunda firma haline gelmiş büyük sitelere kadar tüm sitelerde videolar ile karşılaşmak mümkün hale geldi.

İstediğimiz filmi, diziyi, maçları ve daha birçok videoyu istediğimiz zaman izleyebilmek elbette çok büyük bir imkandır fakat izlediğimiz videoları tekrar tekrar izlemek internet kotamızı erken doldurmamıza neden olabilir. Buna çözüm olarak sizler için bir yöntem bulduk ve bu sayede artık videoları internet üzerinden tekrar tekrar izlemenize gerek kalmayacak. Çünkü izlemiş olduğunuz videolar, zaten internet tarayıcınız tarafından kaydedilmektedir.

İşte sizlere internette izlediğimiz videoların kayıt olduğu yerler. Fakat video dosyalarının kayıt olduğu yer, izlemiş olduğunuz internet tarayıcınıza göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle ayrı ayrı açıklayacağız.

İnternette İzlediğimiz Videolar Nereye Kaydedilir İnternet Explorer’da

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Temporary Internet Files

Sponsorlu Bağlantılar

İnternette İzlediğimiz Videolar Nereye Kaydedilir Chrome’da

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache

İnternette İzlediğimiz Videolar Nereye Kaydedilir Firefox’da

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\yz7kgs3g(bu isim herkeste farklı olur).default\Cache

İnternette İzlediğimiz Videolar Nereye Kaydedilir Opera’da

C:\Documents and Settings\kullanıcı adı\Local Settings\Application Data\Opera\Opera\cache

Sadece İnternet Explorer tarayıcısında izlemiş olduğunuz videolar kendi uzantılarıyla kayıt edilmektedirler. Diğer tarayıcılarda ise farklı uzantılarda kayıt edilmektedirler. Bu nedenle İnternet Explorer dışındaki tarayıcılarda videoların uzantılarını değiştirmeniz gerekmektedir.

Chrome, Firefox ve Opera gibi internet tarayıcılarında kayıt edilmiş videoların uzantılarını .flv olarak değiştirip izleyebilirsiniz.

Kaynakça:
http://www.bilgiustam.com/internette-izledigimiz-videolar-nereye-kaydedilir/

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

numara öğren

Android ve Apple Telefonlardan Bilinmeyen Numaraları Öğrenmek

Sponsorlu Bağlantılar Android ve Apple Telefonlardan Bilinmeyen Numaraları Öğrenmek Sponsorlu Bağlantılar Bilinmeyen ve öğrenmek istediğiniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.