Anasayfa / İnsanlar Niçin Tartışma Gereği Duyarlar

İnsanlar Niçin Tartışma Gereği Duyarlar

Reklam
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İnsanlar Niçin Tartışma Gereği Duyarlar

tartışma-2

İnsanlar ortaya bazı düşünce ve iddialar atarak hangisinin doğru olduğunu ve hangisinin yapılması gerektiğini bulmak için tartışma yoluna başvururlar.

Tartışma kelimesinin iki farklı anlamı vardır. Bunların birincisi konuşmak ve münazara etmek anlamına gelir. İkincisi ise bağırmak, kavga ve laf dalaşı etmek anlamına gelmektedir.

Birincisi yukarıda da anlattığım gibi, kişilerin ortaya attıkları bazı düşünce ve iddiaları konuşarak hangisinin doğru olduğunu bulmak için yapılan bir çeşit münazaradır.

tartışma

İkincisi ise bazı psikolojik sorunları bulunan insanları kendilerinin haklı veya haksız olmalarını gözetmeksizin direk bağırarak tartışma yolunu tercih etmelerinin sebebi kendilerini haklı çıkarmaktır. Ben kendi hayatımda psikolojik sorunları olan bir kişiden şu sözleri aynen duydum ‘’bağırırsak, sesimizi yükseltirsek haklı oluruz’’ bu düşünce çok yanlıştır ve bunu söyleyen kişi derhal tedavi edilmelidir.

Reklam

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

saltanatın kaldırılması nedenleri sonuçları

Saltanatın Kaldırılmasının Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

Reklam -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     Saltanatın kaldırılmasının nedenleri: 1. 20 Ocak 1921 ‘de kabul edilmiş olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------