Anasayfa / İmam Nikahı Nasıl Bozulur

İmam Nikahı Nasıl Bozulur

Reklam
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İmam Nikahı Nasıl Bozulur
İmam Nikahı Nasıl Düşer
Dini Nikah Hangi Hallerde Bozulur

dini nikah

İslamiyette dini nikah kıyılırken eşler üç bağ ile bağlanırlar. Bu bağlara talak adı verilir. Eşlerin boşanmaları için bu bağların bozulması gerekir. Bunun içinde erkeğin hanımına üç defa ”boşol veya boşuyorum seni” demesi halinde dini nikah bozulmuş olur.

Kişi eğer sadece 1-2 defa boşuyorum seni demiş ve pişman olmuşsa tekrar nikah kıymasına gerek yoktur. Çünkü üç tane talak vardır ve kişi bunlardan sadece 1-2 tanesini bozduğundan dolayı henüz nikahı bozulmamıştır, yeniden nikah kıyılmasına gerek kalmadan devam edebilirler.

Boş ol Demeden Boşanma Olur mu?

Hayır olmaz. Erkeğin açık bir şekilde hanımına üç defa seni boşuyorum veya boşol demesi gerekir. Ayrıca kişi boşanma manasıyla ”babanın evine git, defol git” gibi sözleri söylerse yine nikah bozulmuş olur.

Reklam

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

saltanatın kaldırılması nedenleri sonuçları

Saltanatın Kaldırılmasının Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

Reklam -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     Saltanatın kaldırılmasının nedenleri: 1. 20 Ocak 1921 ‘de kabul edilmiş olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------