Anasayfa / Hz.Muhammed Çocukluğunu Kimlerin Yanında Geçirmiştir

Hz.Muhammed Çocukluğunu Kimlerin Yanında Geçirmiştir

Reklam
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hz.Muhammed (s.a.v) Çocukluğunu Kimlerin Yanında Geçirmiştir

Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v), daha doğmadan babasını, çok küçük yaştayken de annesini kaybetmiştir. Bu nedenle hem öksüz hemde yetim kalmıştır. Çocukluğunun ilk döneminde süt annesi Halime’ye verilmiş ve dört yaşına gelinceye kadar onun yanında yaşamıştır.

Hz.Muhammed (s.a.v)’in süt annesi Halime, onu dört yaşından sonra annesi Amine’ye vermiştir. Fakat Amine 2 yıl sonra vefat etmiştir. Bundan sonra Peygamberimiz’e dedesi Abdulmuttalip bakmıştır. Dedesi Abdulmuttalip’te, Hz.Muhammed 8 yaşındayken vefat etmiş ve bundan sonra amcası Ebu Talip kendisine bakmaya başlamıştır.

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) çocukluk yıllarında birçok çileler çekmiştir. Hem annesizlik hemde babasızlık duygusu onu oldukça üzmüştür.

Reklam

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

saltanatın kaldırılması nedenleri sonuçları

Saltanatın Kaldırılmasının Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

Reklam -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     Saltanatın kaldırılmasının nedenleri: 1. 20 Ocak 1921 ‘de kabul edilmiş olan …

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------