Anasayfa / Hit Arttırma Yöntemleri Nelerdir Kısaca

Hit Arttırma Yöntemleri Nelerdir Kısaca

Hit Arttırma Yöntemleri Nelerdir? Kısaca
Sayfa Hiti Arttırma Yöntemleri

WordPress Site Hit Arttırma Yöntemleri

Sitenin hit (ziyaretçi) sayısını arttırmak için uygulamanız gereken birkaç tane önemli madde bulunmaktadır. Bunları sadece WordPress tabanlı değil diğer tüm WordPress, Blogger, vBulletin, MYBB vs. altyapılara sahip sitelerde uygulayabilirsiniz.

Öncelikle amacınız organik hit elde etmek olmalıdır. Bu nedenle kesinlikle program, hile vs. uygulamalardan uzak durmalısınız. Dikkat etmeniz gereken maddeler şunlardır;

Sitenizin Teması:

Kullanacağınız temayı çok iyi ve dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekiyor. Ziyaretçinin hoşuna gidecek, göz yormayacak ve ilgi çekecek temalar kullanmalısınız. Çünkü bir tema ziyaretçinin dikkatini çeken ilk özelliktir. Bu nedenle ne kadar kolay anlaşılır ve ilgi çekici olursa o kadar fayda sağlar.

Sitenizdeki Reklamlar:

Para kazanma amaçlı site kuran kişiler büyük hayallerle sitelerini açar ve hemen ertesi gün (başarırsa ilk gün) siteye bir sürü reklam eklerler. Bu reklamlar içeriği engelleyici ve kullanıcıyı rahatsız edecek boyutta olmamalıdır.

Sitenizi kurduktan sonraki 3-4 ay içerisinde reklam almanızı tavsiye etmiyorum.

Reklam alındığında ise konuların üstüne bir adet, sağ veya sol tarafa bir adet ve en alt kısmada bir adet olmak üzere toplamda üç adet reklam bağlantıları eklemeniz daha doğru ve kazançlı olacaktır.

Sitenin Can Damarı: İçerik!

İçerik sitenin can damarlarıdır ve çok iyi beslenmesi gerekir. Asla kopya içerik eklememelisiniz. Sitenize ekleyeceğiniz içeriği kendiniz hazırlamalı ve kullanıcılara istenilen bilgiyi fazla uzatmadan vermelisiniz.

Eğer eğer alanda bilgi paylaşan genel bir portal siteniz varsa muhtemelen kullanıcılar arama motorlarında çıkan içeriğiniz sayesinde sitenize bağlanırlar. Bu nedenle her zaman kaliteli içerik üretmeli ve içeriğinizi görsel materyallerle desteklemelisiniz.

Etiketler:

Paylaştığınız içerik ile alakalı olarak en fazla 5 tane olmak üzere etiket girildiğinde faydaları görülür. Fakat çok etiket girip, daha fazla ziyaretçi çekeceğim düşüncesiyle hareket ederseniz arama motorlarında gerilersiniz. Etiketler doğru kullanıldığı taktirde başarı getirir.

Backlink:

Site kurulur kurulmaz bir sürü kaynaktan Backlink almak yanlış bir davranıştır. Siteniz kurulduktan 2-3 ay sonra sizin içeriğinizle alakalı benzer sitelerden backlink almanız olumlu sonuçlar doğuracaktır. Ayrıca doğru backlink alımı yaparak arama motorlarının gözünde değerinizi yükselterek arama sonuçlarında üst sıralara ulaşabilirsiniz.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

karinca yok etme yolları

Karıncalardan Kurtulmanın En Doğal Çözümü Nedir

İster bahçe katında oturun ister apartmanda; karıncalardan kurtulmak o kadar da basit değildir. Çünkü karıncalar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------