Anasayfa / Hamileliğin Son Günlerinde Cinsel İlişki Zararlı mı

Hamileliğin Son Günlerinde Cinsel İlişki Zararlı mı

Hamileliğin Son Günlerinde Cinsel İlişki Zararlı mıdır?

Hamileliğin Son Günlerinde Cinsel İlişki Zararlı mı

Hamileliğin ilk veya son günleri hiç fark etmeksizin eğer doktor bu konuda herhangi bir uyarı yapmadıysa cinsel ilişkiye girmenizde sağlık açısından herhangi bir sıkıntı yoktur. Hamilelik döneminde genellikle bayanlarda cinsel istek artarken erkeklerde bir çekingenlik meydana gelir. Erkeğin cinsel ilişkide çekingen davranmasının sebebi ise çocuğa zarar verme korkusudur.

Aslında sadece erkek değil, kadınlar da hamilelik dönemlerinde cinsel ilişkiden uzak durma eğilimi gösterebilirler. Bu konuda halk arasında düşük yapma ihtimalinin artacağı, erken doğuma sebep olacağı vs. gibi bilgiler söylenmesi en başlıca sebep olarak gösterilebilir.

Hamile bir bayanın, doğum anı başlayıncaya kadar cinsel ilişkiye girmesinde tıbben herhangi bir sakınca yoktur. Yani cinsel ilişkide bulunmak bebeğe olumlu veya olumsuz herhangi bir etki vermez. Çünkü bebeğinizin içerisinde bulunduğu kese rahim kasları ile korunmaktadır. Ayrıca rahim ağzındaki mukus tabakası da oluşabilecek enfeksiyonlara karşı da bebeğinizi koruma altına alır.

Tüm bunlardan dolayı cinsel ilişki esnasında bebeğe herhangi bir zarar gelmez. Fakat orgazm olmanız halinde rahimde kasılmalar meydana gelecektir. Bu kasılmalar da hiçbir şekilde bebeğe zarar verici özelliğe sahip değildir.

Kaynakça:
http://www.dryesimyercok.com/Hamilelikte_Cinsellik-detaylar-123.aspx

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------