Anasayfa / Gençlerle İletişim Kurmanın Önemi Nedir

Gençlerle İletişim Kurmanın Önemi Nedir

Gençlerle İletişim Kurmanın Önemi Nedir

Etkili iletişim kurmanın özellikle gençlerin sosyalleşmesi açısından önemi büyüktür. Gencin aile, okul ve akranları ile iyi iletişim içinde olması hem başarısı hemde sosyalleşmesi yönünden önemlidir.

Aile bireylerinin aralarında kuracakları iletişim paylaşma ve bütünleşmeyi hedeflemelidir. Sağlıklı iletişim kurabilmek için gençlere olumlu duygu ve düşüncelerle yaklaşılmalıdır. Duygu ve düşüncelerin ifadesinde pozitiflerin fazla olması gencin iyi davranışlar kazanması ve etkili bir iletişim kurmasını sağlar. Eğer aile içinde olumsuz tutum ve davranışlar ön plandaysa gençlerde savunmacı bir iletişim ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte okulda yönetici ve öğretmenlerin olumlu yaklaşımı, gencin akranları ile iyi ilişkiler içinde olması etkili iletişim kurulmasına olanak sağlar. Etkili ve iyi bir iletişim gencin huzurlu, başarılı, sabırlı, kaygısız, güvenli, sorumluluğunu bilen, duygu ve düşüncelerini açıklayabilen, eleştirilere açık, sorunlara çözüm getirebilen bireyler olarak yetişmesini sağlar.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

bilgisayarda ayarlari nasil yapilir

Bilgisayar ve İnternet Blogu: Rasyonel Adam

İnternet ve Bilgisayarda Uzman Blog: RASYONEL ADAM Rasyonel Adam Hakkında Bilgi paylaşımı, güncel teknoloji haberleri, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------- ------- ------