Anasayfa / Evde Manikür Nasıl Yapılır

Evde Manikür Nasıl Yapılır

Evde Manikür Nasıl Yapılır
Evde Manikür Nasıl Yapılır Resimli Anlatım
Evde Manikür Yapımı

Evde Manikür Nasıl Yapılır

Bayanlar için manikür estetik görünümün ve şıklığın vazgeçilmez bir öğesidir. Evde kolay bir şekilde manikür yapmak için öncelikle aşamalandırarak manikür yapabilirsiniz. Manikür yapmanın en temel amacı, sağlıklı ve bakımlı tırnaklara sahip olmaktır. Evde yapacağınız manikür işlemini hiç vakit harcamadan kolayca yapabilirsiniz.

Evde manikür yapmak için öncelikle tırnaklarınızın oje, boya vb. maddelerden tamamen temizlenmesi gerekmektedir. Bunun bir parça pamuğun üzerine aseton dökerek tırnaklarınızı silmeli ve iyice temizlendiğinden emin olana kadar bunu devam ettirmelisiniz.

Tırnaklarınızı güzelce temizledikten sonra, ellerinizi mutlaka kurutmalı ve ıslaklık bırakmamalısınız. Tırnağınızı kısaltacaksanız törpü veya tırnak makası yardımıyla tırnaklarınıza istediğiniz şekli verebilmeniz için törpüleyin. Bu aşamada küt veya yuvarlak tırnak modelini tercih edebilirisiniz. Kullanacağınız törpü de oldukça önemlidir. Zira tırnağınızı törpülemeniz için cam törpü kullanmanızı tavsiye ederiz. Kağıt törpüleri ise tırnağınızın yüzey kısmını parlatmak için kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile tırnağınıza daha sağlıklı bir görünüm verebilirsiniz. Törpüleme esnasında hep aynı yöne doğru tırnağınızı törpülemelisiniz. Aksi halde tırnağınıza zarar verebilirsiniz.

Törpüleme tamamlandıktan sonra artık tırnaktaki ölü derilerden kurtulmaya başlayabilirsiniz. Bunun için bir tane kütikül çubuğu kullanabilirsiniz. Kütikül çubuğu yardımıyla tırnak etlerini geriye doğru itebilirisiniz. Fakat bu esnada çok dikkatli olmalısınız, çünkü aşırı derecede iterseniz kanama olabilir. Bu aşamadan sonra tırnak etlerini yumuşatmanız ve daha ardından kesme aşamasına yardımcı olmak için tırnak etlerinize vazelin vb. yumuşatıcı kremler veya losyonlar sürmelisiniz.

Bu işlemin ardından ellerinizi 3 – 4 dakika kadar manikür suyunda bekletin. Manikür suyunu önceden hazırlamanız gerekir ki, işinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilesiniz. Tırnağınızdaki renk dengesini korumak için manikür suyunun içerisine birkaç damla limon suyu sıkabilirsiniz. Ayrıca suyun içerisine bir çay kaşığı miktarı kadar zeytin yağı da ekleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz zeytinyağı sayesinde tırnaklarınızı e vitamini ile besleyebilirsiniz.

Tırnaklarınızı bir süre bu suyun içerisinde beklettikten sonra ellerinizi kurutun. Artık son aşama olan ölü deriden kurtulma işlemine geçebilirsiniz. Bu işlemi tırnak eti için özel olarak tasarlanmış et makası ile gerçekleştirebilirsiniz.  Etleri çok derine inmeden kesmek gerekir buna çok dikkat edin. Bu işlemi de tamamladıktan sonra evde manikür yapma işlemi bitmiştir. Ellerinizi nemlendirici ile nemlendirip rahatlatabilirsiniz ve eğer isterseniz koruyucu tırnak cilası kullanabilirsiniz.

Not: Manikür yaparken kullandığınız malzemelerinizi, işlem bittikten sonra temizlemeniz sizin için daha hijyenik olacaktır.

Evde Manikür Nasıl Yapılır

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------