Anasayfa / Devlet Niçin Vardır

Devlet Niçin Vardır

Devlet Niçin Vardır 
Devlet Neden Vardır

Devlet sosyal bir teşkilat olarak düşünülebilir. İnsanların huzur ve güven içerisinde yaşayabilmeleri ve hayatlarını devam ettirebilmeleri için topluluk halinde yaşamaları gerekir. Bunun gelişmiş haline devlet diyebiliriz.

Devletler insanlar için vardır. İnsanlar herşeyi kendi başlarına yapamazlar, bazı şeylerin gerçekleştirilebilmesi için devletin gücüne ihtiyaç duyulur. Ve bu nedenle devletlerin kurulmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Devlet kavramının kökenine bakıldığında, devlet medeniyetin bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır ve insanlığın çok eski tarihlerinden itibaren var olmuştur. Devlet, insanların zora düştükleri anlarda çaresizlik içerisinde kaldıkları anlarda birlik olmak, vatandaşlarını ve milletini korumak maksadıyla kurulurlar.

Büyük Hun İmparatorluğundan, Türkiye Cumhuriyeti Devletine kadar atalarımız birçok devlet kurmuş ve dünyaya hükmetmişlerdir. Bir insan devleti sayesinde yaşar, barınır, korunur ve huzurlu bir yaşam sürdürür. Bu nedenledir ki, cennet mekan atalarımız Vatan ve Devlet uğruna hiç çekinmeden canlarını feda etmiş Şehadet şerbeti içmişlerdir. Vatan ve Devlet kavramları Türk Milleti için herşeyden önemlidir.

Aşağıdaki karikatür, Devlet ile ilgili oldukça anlamlıdır.

Devlet Niçin Vardır

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

karinca yok etme yolları

Karıncalardan Kurtulmanın En Doğal Çözümü Nedir

İster bahçe katında oturun ister apartmanda; karıncalardan kurtulmak o kadar da basit değildir. Çünkü karıncalar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------