Anasayfa / Denizkızı Gerçekte Var mıdır

Denizkızı Gerçekte Var mıdır

Reklam
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Denizkızı Gerçekte Var mıdır
Gerçekte Deniz Kızı Varmıdır
Denizkızı Nedir

denizkızı

Denizkızı, belden yukarısı bayana benzetilen bir balık görünümünde olduğu iddia edilen efsanevi bir canlı olarak kabul edilen bir inanıştır.

Sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir yanında Denizkızı hakkında birbirine benzer denizkızı söylentileri vardır. Böyle bir canlının varlığı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Sadece uydurma ve masal karakteri olmaktan öteye gidememiştir.

Denizkızından, antik Yunan mitolojisinde, Binbir Gece Masallarında, İngiliz kaynaklarında ve hatta Heraldik çizimlerinde dahi bahsi geçilmiş bir konudur.

Binbir Gece Masallarında, denizkızlarından ‘’Deniz İnsanları’’ şeklinde bahsedilirken, İngiliz Kaynaklarında ise uğursuz ve felaket habercileri olarak kabul edilmektedirler.

Bu konuda ne denirse densin, sonuçta bu durum sadece hayali bir karakterden bahsetmektedir. Bu sebeple şunu açıkça söylemek gerekir ki, denizkızı diye bir şey gerçekte yoktur.

Reklam

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

saltanatın kaldırılması nedenleri sonuçları

Saltanatın Kaldırılmasının Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

Reklam -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     Saltanatın kaldırılmasının nedenleri: 1. 20 Ocak 1921 ‘de kabul edilmiş olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------