Anasayfa / Denizkızı Gerçekte Var mıdır

Denizkızı Gerçekte Var mıdır

Denizkızı Gerçekte Var mıdır
Gerçekte Deniz Kızı Varmıdır
Denizkızı Nedir

denizkızı

Denizkızı, belden yukarısı bayana benzetilen bir balık görünümünde olduğu iddia edilen efsanevi bir canlı olarak kabul edilen bir inanıştır.

Sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir yanında Denizkızı hakkında birbirine benzer denizkızı söylentileri vardır. Böyle bir canlının varlığı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Sadece uydurma ve masal karakteri olmaktan öteye gidememiştir.

Denizkızından, antik Yunan mitolojisinde, Binbir Gece Masallarında, İngiliz kaynaklarında ve hatta Heraldik çizimlerinde dahi bahsi geçilmiş bir konudur.

Binbir Gece Masallarında, denizkızlarından ‘’Deniz İnsanları’’ şeklinde bahsedilirken, İngiliz Kaynaklarında ise uğursuz ve felaket habercileri olarak kabul edilmektedirler.

Bu konuda ne denirse densin, sonuçta bu durum sadece hayali bir karakterden bahsetmektedir. Bu sebeple şunu açıkça söylemek gerekir ki, denizkızı diye bir şey gerçekte yoktur.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

bilgisayarda ayarlari nasil yapilir

Bilgisayar ve İnternet Blogu: Rasyonel Adam

İnternet ve Bilgisayarda Uzman Blog: RASYONEL ADAM Rasyonel Adam Hakkında Bilgi paylaşımı, güncel teknoloji haberleri, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------- ------- ------