Anasayfa / Definecilik Nedir

Definecilik Nedir

Definecilikte sınırsız sayıda söylemler ve rivayetler var. Fakat gerçek şu ki, Definecilik tek kişilik uğraş değildir tamamiyle bir grup işidir ve şuda bir gerçek ki bu grup tam anlamıyla tek yürek olması lazım en ufak bir ard niyet ihanet ve benzeri düşünce ve davranışlar mutlak sürette başarısızlığa sürükler… sonrasında vay efendim tılsımlıdır sihirlidir v.b söylemler çıkar ortaya sonuç fiyasko….

Definecilik Nedir

Bu anlamda başarıyı yakalaya bilmek için evvela olmazsa olmazlardan sadakat sonra ne aradığını ve nerede aranacağını bilmek lazım. Ayrıca herşeyde olduğu gibi bu işinde bilgiye ihtiyacı var. Mesela genellikle işaretlerden çıkılır yola. Defineciliğin gerçeklerinden bir tanesi de her işaret define işareti değildir. Bu uğraşa yeni başlamışlar amatörce her gördükleri şekle kendilerinince yorum yapıp sonrada kendi yorumlarına inanarak işe başlarlar buda tarihi  kültürün yok olmasına ve asıl profesyonelce uğraşan insanların önünü kesip profesyonellerin izleyeceği yolun kapanmasına sebeptir..

Definecilik Nedir

Neticede gerek tarihi ve gerekse medeniyetleri iyi bilmek iyi tanımak lazım. Çünkü bir çok işeret ve sembol farklı tarih ve medeniyet’te anlam itibarı ile çok büyük farklılıklar göstermiştir. Mesela Yılan işareti denildiği zaman gerek profesyonel ve gerek amatörler tarafından hemen değerlendirmeye alınır. Tamam kabul ediyoruz definecilikte yılan işareti vardır, ama öncelikle bu işaretin bulunduğu bölgenin geçmişini çok iyi bilmek lazım. Burda hangi medeniyetler hangi kültürler yaşamış. Çünkü Yılan tamamıyle bağımsız farklı kültür ve medeniyette define ile alakası olmayan TIP  v.b alanlarda hatta tehlike ve korku sembolü olarakta  kullanılmış hatta günümüzde dahi TIP Amblemi (Sembolü) birbirine sarılmış iki yılandır.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Kapitalizm Nedir?

Kapitalizm, sermaye mallarının özel şahıs veya işletmelere ait olduğu bir ekonomik sistemdir. Mal ve hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------