Define Hac İşareti Ne Anlama Gelir

  0
  8

  Define Hac İşareti Ne Anlama Gelir
  Define Haç İşareti Anlamı

  Bu yazımızda Hristiyanların dini sembolü kutsal haçları anlatıcaz definecilikte haçın manası nedir? Anlatmaya çalışacağız arkadaşlar haçları üç sınıfta inceleye biliriz.

  1. Ruhban haçları: Bu haç döneminde yaşamış Hristiyan din adamlarının mezarlarını simgeleyen haçlardır.

  ruhban hacı

  1. Tapınakçı haçı:   Bu haçlar tapınak şovelyelerini simgeler.

  tapınakçı haçı2

  tapınakçıların haçı

  1. Normal:                 Halktan olan insanların mezarlarını simgeler.

  halktan olan

  hac işareti

  Şimdi mezar dedim diye tutup ta görülen her haçı mezar dır demek yanlış olur dedim ya hıristiyanların dini simgesi kutsallarıdır haçlar bir ev içinde de olur, bir ibadet hanede de olur, böyle yerlerde karşılaşırsak o haç sadece ibadet için hazırlanmıştır ,çalışılmaz gerçeğe bakarsak haçların haç simgelerinin bana göre hiç birinde çalışılmaz nedeni apaçık ortadadır. Hıristiyanlarda da Müslümanlarda olduğu  gibi tevhid  inancı esastır  tek ALLAH’a ölümden sonra hesaba hayıra günaha inanılır, yani ölen ölmüştür.

  Dünyalık tıpkı Müslümanlardaki gibi bitmiştir. Artık bu nedenle ölüleriyle birlikte bir şeyler  gömmek adetleri değildir istisnai durumlar hariç bunları da anlatalım ruhban haçı olan mezarlarda bi ihtimal o ruhbanın haç asası yada kendi okuduğu incili ruhbanla birlikte mezara bırakıla bilir nedeni ölen ruhbana saygıdan kaynaklıdır. bir diğer haç ise tapınakçı haçı bunların mezarlarında savaşçının kılıcı savaş malzemeleri ola bilir.

  Halktan olanlarda ise, bişey çıkmaz  bu haç şekillerini de paylaşacaz benim şahsi fikrim şudur  haçları kurcalamayın adamların mezarlarında çalışma yapmayın düşünün birileri sevdiklerinizin geçmiş ceddinizin mezarlarına zarar verseler  ne düşünürsünüz zaten başarıya ulaşmanız çok zayıf bir ihtimal yazdığım yazı tercübedir.  Boş hikaye değildir. Zamanınızı paranızı umutlarınızı boşa harcamayın .

  TEILEN
  Önceki İçerikAskere Gidene Ne Denir
  Sonraki İçerikArkeoloji Nedir

  HENÜZ YORUM YOK

  CEVAP VER