Anasayfa / Define Bulmanın Püf Noktaları

Define Bulmanın Püf Noktaları

Define Bulmanın Püf Noktaları
Define Bulmanın Püf Noktası

Define bulmanın ayrıcalıklı bir püf noktası yoktur. Çünkü akıl, mantık ve bilgiye dayalı olmayan her şey yalan ve basit bir hayal ürününden başka bir şey değildir.

Define antik çağa ait yer (toprak) altında kalmış veya özellikle gömülmüş altın, gümüş, mücevherat ve benzeri bir takım değerli eşya ve malzemelerdir.

1 Define Bulmanın Püf Noktaları

Define bulmanın puf noktası kaliteli bir tarih bilgisi gerektirir.

Akıl,mantık, ve bilgi dedik, Öncelikle definenin bulunabileceği yerin eski, antik bir kültürün yaşam bölgesi olmalı.

1 Define Bulmanın Püf Noktaları

Definenin bulunduğu bölgede defineye yönlendirecek mutlak bazı bilgiler olmalı işaret gibi. Ama kimse bunu yanlış anlamasın hiç bir kimse benim malım definem burdadır diye açık kapı bırakmaz işaretleri iyi ve doğru okumak ve çözmek gerekir. buda arkeolojik bilgi gerektirir yani işareti okumak çözmek başlı başına bir uzmanlık alanıdır.

Eski antik çağlarda günümüz teknolojisi yoktu. Bu durumda hayatı idame yani devam edebilmek için yaşam mahallerinin belli bir kriterde olması ve coğrafi nitelik taşıması gerekir. Yani, yaşam mahallinde öncelikle suyun olması gerekir. Sonra yaşana bilir bir iklim ve tarıma uygun bir alan. Bu krıterlerin bulunduğu bölgenin tarihine bakılır iyice araştırılır.

Bölgede yaşamış medeniyetlerin hangi döneme ait olduğu ve o, dönemin ekonomik durumu öğrenilir. Çünkü her eski antik çağ bölgesi halk arasında bilinen tabiri ile harabe veya viranede eskidir, antiktir define var anlamına gelmez. Buda iyi bir tarih bilgisi gerektirir.

Sonuç olarak define bulmak için kısacası arazı şartları dedik. İyi bir tarih bilgisi dedik ve günümüzde bunlara ek olarak çok iyi gözlem yapmak gerekir, kaliteli bir teknoloji gerekir. Arazide ileri teknoloji kullanan alan tarama cihazları olmazsa olmazlardandır ama dediğim gibi ileri teknoloji. Alan tespitinden sonra nokta yani kazılacak yer için gene ileri teknoloji cihazlar kullanılmalı.

1 Define Bulmanın Püf Noktaları 1 Define Bulmanın Püf Noktaları

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Bebek ve Çocukları Eğlendiren Saç Kesim Hizmetleri

Stil sahibi olan anne ve babaların, çocuklarını da kendileri gibi yetiştirebilmeleri için en çok özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------