Anasayfa / Genel Kültür / Çocukların Yaşlarına ve Fiziksel Gelişimlerine Uygun Olmayan İşlerde Çalıştırılması Hangi Sorunları Ortaya Çıkarır

Çocukların Yaşlarına ve Fiziksel Gelişimlerine Uygun Olmayan İşlerde Çalıştırılması Hangi Sorunları Ortaya Çıkarır

Çocukların Yaşlarına ve Fiziksel Gelişimlerine Uygun Olmayan İşlerde Çalıştırılması Hangi Sorunları Ortaya Çıkarır

cocuklarda-gelisim-bozuklugu

Çocukların yaşlarına ve fiziksel gelişimlerine uygun olmayan işlerde çalıştırılması çok tehlikeli ve sakıncalı bir durumdur.

Çocukların yaşlarına ve fiziksel gelişimlerine uygun olmayan işlerde çalıştırılması, Çocuklarda gelişim bozukluğu yapar, vücut’ta ağır tahribatlara sebep olur. Kas erimesi ve zedelenmesi oluşur.

Çocukların yaşlarına uygun işlerde çalıştırılması, hem sağlık hemde güvenlik açısından çok önemli. Aksi halde yani çocukların yaşlarına uygun olmayan işlerde çalıştırılması çok ciddi bazende ölümcül hata ve kazalara sebep olur.

Küçük yaşlarda, yani yaşları uygun olmayan işlerde çalıştırılan çocuklarda, Fiziksel zihinsel ve kalıcı psikolojik sorunlar oluşur. Boy kısalığı, gelişememe, veya fazla gelişmek, Kamburlaşmak gibi.

 

 

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

bilgisayarda ayarlari nasil yapilir

Bilgisayar ve İnternet Blogu: Rasyonel Adam

İnternet ve Bilgisayarda Uzman Blog: RASYONEL ADAM Rasyonel Adam Hakkında Bilgi paylaşımı, güncel teknoloji haberleri, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------