Çalışmadan Başarılı Olunur mu

  0
  1

  Çalışmadan Başarılı Olunur mu
  Çalışmadan Başarılı Olmak Mümkün Müdür

  çalışmadan başarılı olunur mu

  Böyle birşey hiçbir zaman mümkün değildir, dünya üzerinde hiçbir başarı rahatlık ile elde edilmemiştir. Başarı, çalışmanın verdiği bir meyve gibidir. Hedefimize ulaşmak ve onu elde edebilmek için çalışmalı ve çaba göstermeliyiz.

  ”Armut piş, ağzıma düş” gibi bir düşünce benimsemek ve bu yolda ilerlemek size sadece zaman kaybettirir. Çalışmadan bir başarı beklemek doğru değildir. Böyle birşeyin gerçek olabileceğini kimse iddia edemez. Başarıya ulaşmak için kendinizi geliştirmeniz ve belirli bir alt yapı hazırlamış olmanız gerekir.

  Çalışmadan başarılı olmayı bekleyen bir kişi kadar, onu yetiştiren anne babanın da suçu vardır. Anne babalar çocukları ”öğrenmeyi öğretmiyorlar” bu nedenle çocuk öğrenmeyi bilmediğinden bilgiyi nasıl elde edeceğini ve nasıl kullanabileceğini fark edemiyor. Günümüzdeki anne babalar maalesef çocuklarını her gördüklerinde ”ders çalış, boş durma, neden ders çalışmıyorsun” gibi sözler ile çocukları azarlıyorlar. Oysa çocuk belkide nasıl öğreneceğini bilmiyordur..

  Bizler budulgan.com olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda, ailelerin çocuklarına öğrenmeyi öğretmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Çocuk ders çalışmayı öğrendikten sonra başarıyı elde edecektir. Kuran-ı Kerim’de Allah, bizlere çalışmamızı ve sürekli düşünmemizi emretmektedir. Bizlerde bu emre uyarak çalışmalıyız. Aksi taktirde başarıyı rüyada bile göremeyiz.

  HENÜZ YORUM YOK

  CEVAP VER