Anasayfa / Çalışmadan Başarılı Olunur mu

Çalışmadan Başarılı Olunur mu

Çalışmadan Başarılı Olunur mu
Çalışmadan Başarılı Olmak Mümkün Müdür

alışmadan-başarılı-olunur-mu Çalışmadan Başarılı Olunur mu

Böyle birşey hiçbir zaman mümkün değildir, dünya üzerinde hiçbir başarı rahatlık ile elde edilmemiştir. Başarı, çalışmanın verdiği bir meyve gibidir. Hedefimize ulaşmak ve onu elde edebilmek için çalışmalı ve çaba göstermeliyiz.

”Armut piş, ağzıma düş” gibi bir düşünce benimsemek ve bu yolda ilerlemek size sadece zaman kaybettirir. Çalışmadan bir başarı beklemek doğru değildir. Böyle birşeyin gerçek olabileceğini kimse iddia edemez. Başarıya ulaşmak için kendinizi geliştirmeniz ve belirli bir alt yapı hazırlamış olmanız gerekir.

Çalışmadan başarılı olmayı bekleyen bir kişi kadar, onu yetiştiren anne babanın da suçu vardır. Anne babalar çocukları ”öğrenmeyi öğretmiyorlar” bu nedenle çocuk öğrenmeyi bilmediğinden bilgiyi nasıl elde edeceğini ve nasıl kullanabileceğini fark edemiyor. Günümüzdeki anne babalar maalesef çocuklarını her gördüklerinde ”ders çalış, boş durma, neden ders çalışmıyorsun” gibi sözler ile çocukları azarlıyorlar. Oysa çocuk belkide nasıl öğreneceğini bilmiyordur..

Bizler budulgan.com olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda, ailelerin çocuklarına öğrenmeyi öğretmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Çocuk ders çalışmayı öğrendikten sonra başarıyı elde edecektir. Kuran-ı Kerim’de Allah, bizlere çalışmamızı ve sürekli düşünmemizi emretmektedir. Bizlerde bu emre uyarak çalışmalıyız. Aksi taktirde başarıyı rüyada bile göremeyiz.

Hakkında Budulgan

Tavsiye Ettiklerimiz

Bebek ve Çocukları Eğlendiren Saç Kesim Hizmetleri

Stil sahibi olan anne ve babaların, çocuklarını da kendileri gibi yetiştirebilmeleri için en çok özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

-------------------------------------- ------- ------