Başlangıç » Cadde ve Sokaklarda Oyun Oynamanın Sakıncaları Nelerdir

Cadde ve Sokaklarda Oyun Oynamanın Sakıncaları Nelerdir

2 Aralık 2015 Leave a comment

Sponsor Bağlantılar

Cadde ve Sokaklarda Oyun Oynamanın Sakıncaları Nelerdir

YÜZLERCE ÇOCUK, SOKAK OYUNLARI FESTÝVALÝ'NDE BÝRBÝRÝNDEN ZEVKLÝ OYUNLAR OYNAYARAK ÇOCUKLUKLARINI YAÞADI.   (ÝHA/ÝZMÝR-ÝHA)

Çocukların eve kapanıp bilgisayar başında vakit geçirmeye başlamalarının ardından en çok dert yandığımız konulardan birisidir neden sokağa çıkıp oyun oynamıyorlar artık, bizim zamanımızda daha eğlenceliydi gibi..

Elbette bir bakıma haklıyız tabi, çocuklarımız sokağa çıkıp oyun oynamalı ve yeni arkadaşlık ilişkileri kurmalıdırlar. Sokakta oyunlar oynamak çocukların psikolojik gelişimleri ve özgüven kazanmaları açısından çok önemlidir.

Fakat her ne kadar sokakta oyun oynamak güzel bir şey olsa da, bunun bazı tehlikeleri bulunmaktadır. Kendi annelerimizi hatırlayalım, biz sokağa oyun oynamaya çıktığımızda balkondan nasılda bizi gözlerdi. Çünkü sokakta birçok tehlike bulunmaktadır.

Cadde ve sokaklarda oyun oynamanın sakıncaları çoktur. Bunların başında da hırsızlık olayları ve trafik kazaları gelmektedir. Çocukların ani hareketleri ve dikkatsiz davranışları çok büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle sokakta oynayan çocuklarımızı sürekli gözlemeli ve bir an olsun onları yalnız bırakmamalıyız. Kontrolü sürekli elinizde tutun ve tedbir alın.

Sponsor Bağlantılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.